ASUS Prime B350M-K vs ASUS B450M-K II

Peki şöyle bir soru da sorayım o zaman son bios güncellemesi yapılmış b350m-k, bahsettiğim rami 3200 mhzde sorunsuz destekler mi?
Hocam ben olsam elimdeki kartla giderdim elim bollaşınca güzel sağlam bir kart alırdım B550 gibi işlemciniz R3600 çünkü.
Olabilir mantıklı, siz iade edin diyorsunuz yani.

Arkadaşlar yeni R5 3600 işlemci aldım. Şu an elimde bulunan anakartın (B350M-K) bu işlemciyi BIOS Update ile desteklediğini öğrendim. Sizce B350M-K anakarttan B450M-K II anakarta geçmem mantıklı mı?

Ryzen 3600 için hiç gerekli değil. İki anakart da PCIe 3.0 desteğine sahip sana etkisi sıfır olacaktır. B350'de kalman senin için daha iyi olur. Bütçeni güzel bir soğutucu veya farklı bir ekipmana harcayabilirsin.

Ryzen 3600 için hiç gerekli değil. İki anakart da PCIe 3.0 desteğine sahip sana etkisi sıfır olacaktır. B350'de kalman senin için daha iyi olur. Bütçeni güzel bir soğutucu veya farklı bir ekipmana harcayabilirsin.
Peki çok teşekkürler iade edeceğim galiba. Soğutucu olarak snowman t6 ultra var elimde iş görür mü?

Peki çok teşekkürler iade edeceğim galiba. Soğutucu olarak snowman t6 ultra var elimde iş görür mü?

Görecektir. Ben de eskiden B350 kullanıyordum yükseltmeyi B550 olarak tercih ettim. PCIe 4.0 bazı ekran kartlarının performansında ve Smart Access Memory özelliğinde oldukça işe yarıyor. B450 ise B350'nin yenilenmiş versiyonu sayılır.

Geri
Yukarı