ASUS Prime B360M k anakarta uyumlu işlemci önerisi

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. i5 9400F i değiştireceğim. ASUS Prime B360M k anakartım var. Buna uygun bir işlemci bulunur mu? Ayrıca işlemci çok da pahalı olmasın F/P oyun için olursa sevinirim.

Eh, 9. nesilden 9. nesile geçmek bence aşırı mantıklı bir seçim değil LGA1200 soket bir anakart ile işlemci almak daha mantıklı olur. B460 + 10400F bence olabilir. Fakat para çokomel eğrisi sağ olsun buna da bütçe çıkarmanız lazım. Ben az daha bütçe koyar ikinciyi yapardım ancak illa 9. nesil isterseniz buyurun.

Bulunur hocam. İ5 9600 veya İ7 9700 de olabilir. Fakat sistemi satıp üst nesile de geçebilirsiniz.

Ekran kartım 1660 Ti satmayı düşünmüyorum.
Tamamdır hocam. Zaten ekran kartını değil de anakart ve işlemciyi satabilirsiniz. Daha yeni anakart ve işlemci alabilirsiniz. Aslında elimizdeki işlemci de yeterli. Karar sizin. K serisi işlemci anlamanıza gerek yok. Zaten OC şansınız da yok. İ7 9700 takabilirsiniz.
Ekran kartını sistemden çıkarıp sistemi ekran kartsız olarak satabilirsiniz.
RAM'ler de kalabilir. Anakart ve işlemci yeterli olur.

RAM'ler de kalabilir. Anakart ve işlemci yeterli olur.

Aslında belki PSU'yu da öğrensek fena olmaz onu da satmak zorunda kalabilir, 9400F'ten sonra güç tüketimi artarsa sistem afallamasın :D

Aslında belki PSU'yu da öğrensek fena olmaz onu da satmak zorunda kalabilir, 9400F'ten sonra güç tüketimi artarsa sistem afallamasın :D
Zaten 1660 Tİ kullanıyor. K serisi işlemci olmadığı sürece sıkıntı olacağını zannetmiyorum. K serisi bu sistem için lüks olur. Zaten OC şansı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı