ASUS Prime B450M k II vs ASUS TUF Gaming A520M Plus

xtrhal

Centipat
Daha fazla  
RAM
Adata Xpg D41 2x8 3200Mhz CL16
İşlemci
Ryzen 5 5500
Arkadaşlar sistem alacağım fakat bu iki anakart arasında kaldım. Acaba hangisinde soğutma daha iyidir? Hangisi daha çok oyun performansına olumlu yönde etki eder? Hangisinde overclock daha iyi yapılır? Hangisinin daha çok artıları vardır? Bu konular kafama takıldı. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler! Bu arada kulaklık kullanacağım bu yüzden ses kartı da önemli

@GalaxySal450

Son düzenleme:
B450 daha iyi olur. Ekran kartı olarak ne tercih ettiniz?

Hayırlı olsun şimdiden. Asıl ben teşekkür ederim. İnsanlara yardımcı olmayı severim. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi A520 anakartlarda overclock yapamazsınız onu da söyleyeyim. 🙂
Fikirleriniz için teşekkür ederim, biraz daha araştırınca B450M k II anakart almaya karar verdim, teşekkür ederim.

Bu arada muhtemelen bu ay Razer BlackShark V2 X alacağım. :D

Hayırlı olsun şimdiden. Asıl ben teşekkür ederim. İnsanlara yardımcı olmayı severim. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi A520 anakartlara overclock yapamazsınız onu da söyleyeyim. 🙂

Teşekkür ederim fakat RAM'ler ve işlemcilerde nasıl overclock nasıl yapılıyor pek bir bilgim yok ve benim için sıcaklık değerleri, ses kartı (kulaklığın ses kartı yokmuş), oyunlarda verceği performansta önemli. Bu konulardada yardımcı olursanız teşekkür ederim. :)

@Hououin Kyouma

Hayırlı olsun şimdiden. Asıl ben teşekkür ederim. İnsanlara yardımcı olmayı severim. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi A520 anakartlarda overclock yapamazsınız onu da söyleyeyim. 🙂

Kısa bir araştırma ile soğutma, RAM desteği, faz değerleri, malzeme kalitesinin A520M Plus anakartında daha iyi olup; BIOS flashback düğmesi, hız aşırtma desteği ile B450M k II anakarti ön plana çıkmaktadır. İki anakrtibda ses kartlari aynıdır ve bu sonuclara gore A520M Plus anakart daha iyi performans vermektedir. Ama hala kararsızım. Hız aşırtmada önemli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı