ASUS Prime B550-Plus alınır mı?

ATX olmanın ileriye dönük olmakla hiçbir alakası yok, B550M Pro VDH çok fazla ATX anakarttan daha fazla geleceğe dönük olan bir anakart.

Ayrıca "BIOS flashback butonu yok, BIOS güncellemesi gerekirse bir bilgisayarcının yolunu tutmak gerekecek." yazmışsın kendim defalarca BIOS güncelledim ve bir sorun yaşamadım insanları boş boş korkutmanıza gerek yok :)
ATX anakartın, Micro ATX anakarta göre nasıl bir ileriye dönüklük avantajı var?

Nasıl mı var? Hemen anlatayım bu arkadaş bu anakartı aldığında büyük bir ekran kartı takmaya çalışırsa eğer ileride anakart yamulabilir yani anakart değiştirmek zorunda kalacak.

Ayrıca "BIOS flashback butonu yok, BIOS güncellemesi gerekirse bir bilgisayarcının yolunu tutmak gerekecek." yazmışsın kendim defalarca BIOS güncelledim ve bir sorun yaşamadım insanları boş boş korkutmanıza gerek yok :)

Bu korkutacak bir cümle değil, sadece zorluk çıkaracak boşu boşuna. Evden yarım saate falan halledilecek şey için evden çıkıp da bilgisayarcı gezmeye gerek kalmayacaktı.

Ha bu cümle sana korkutucu geliyorsa senin sorunun, ilk defa bu cümleden korkan birini gördüm. :)
BIOS Flashback olmayan bir anakartın BIOS çipine profesyonel şekilde BIOS yazmadan BIOS güncelleyemezsiniz eski nesil tak-çalıştır işlemci yoksa.
Nasıl mı var? Hemen anlatayım bu arkadaş bu anakartı aldığında büyük bir ekran kartı takmaya çalışırsa eğer ileride anakart yamulabilir yani anakart değiştirmek zorunda kalacak.

Saçmaladın, bunun boyutla değil PCB sağlamlığı ile alakası var.

Bu korkutacak bir cümle değil, sadece zorluk çıkaracak boşu boşuna. Evden yarım saate falan halledilecek şey için evden çıkıp da bilgisayarcı gezmeye gerek kalmayacaktı.

Ha bu cümle sana korkutucu geliyorsa senin sorunun, ilk defa bu cümleden korkan birini gördüm. :)
BIOS flashback olmayan bir anakartın BIOS çipine profesyonel şekilde BIOS yazmadan BIOS güncelleyemezsiniz.

Saçmaladın, bunun boyutla değil PCB sağlamlığı ile alakası var.

Ben gayet sağlıklı bir şekilde güncelledim sanırım büyülü güçlerim var hahahah BIOS flashback butonu olmayan anakart alınmaz algısı yaratmaya çalışmayın.
Bu bahsettiğin anakarta ağır bir ekran kartı takıp test edebilirsen daha mantıklı olur söyledikerin.

Anakartı doğru düzgün vidalarsan hiç de bir şey olmaz. Anakartlar eskisi kadar dayanıksız değil artık, yamulması için de bir sebep yok zira vidalar tutuyor. Slot yamulur dersen slotta yamulmaz çünkü slotlar korumalı.

Ben gayet sağlıklı bir şekilde güncelledim sanırım büyülü güçlerim var hahahah BIOS flashback butonu olmayan anakart alınmaz algısı yaratmaya çalışmayın.
Bu bahsettiğin anakarta ağır bir ekran kartı takıp test edebilirsen daha mantıklı olur söyledikerin.

Bunu anladın anladın, anlamadın anakart bilgilerini güncelle.

B550 Tomahawk'a git istersen ağır bir 3 fanlı ekran kartı tak, o her türlü eğilir. PCI-e yuvasını da eğiltir (koruma yoksa), markalar neden destek çıtası koyuyor o zaman pahalı ekran kartlarına? "Bu parayı veren adamın sağlam anakartı olur" derler koymazlardı ama koyuyorlar? Demek ki olay anakartın boyutunda değil.

Sen de eline B450 anakart ve 5600X al bakalım bi' ara, sonra görürüm seni en büyük BIOS Flashback'çi olarak. :D

Bunun Micro ATX olması ile alakası yok. PCIe slotu ile ilgili. Attığım modele dikkatli bakarsan dediğin yamulmayı engellemek için güçlendirilmiş slota sahip. Giriş seviyesi bir model değil bu. B450M S2H gibi bir kart değil yani.

Flashback yok ise eski nesil işlemci takmadan güncellenemez. Ortada korkutma yok. Olanı söylüyor arkadaş.

Bunun Micro ATX olması ile alakası yok. PCI-e slotu ile ilgili. Attığım modele dikkatli bakarsan dediğin yamulmayı engellemek için güçlendirilmiş slota sahip. Giriş seviyesi bir model değil bu. B450M S2H gibi bir kart değil yani.

Flashback yok ise eski nesil işlemci takmadan güncellenemez. Ortada korkutma yok. Olanı söylüyor arkadaş.

Bende gayet olanı söylüyorum kendi kullandığım modeli rahatlıkla tak çıkar yapmadan güncelledim kendi kullandığım modeli bana mı anlatıyorsun şimdi?

Hangi anakart ve işlemciden bahsettiğini nasıl tahmin etmem gerekiyor?

Büyük ihtimal halihazırda güncel BIOS'lu şekilde gelmiş, bazen oluyor ya işte.

Geri
Yukarı