Çözüldü ASUS Prime B550 Plus DRAM LED'i yanıyor ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ISekizI

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarı ilk açtığım zaman HDMI ile bağladığım televizyona görüntü gelmiyor. Anakartta RAM sorunu olduğu görünüyor, turuncu ışık olarak RAM ışığı yanıyor. Bilgisayarın yeniden başlat tuşuna bastığımda genelde ilk seferde görüntü geliyor fakat bazen 2 ya da 3 kez yeniden başlat tuşuna basmam gerekebiliyor görüntünün gelebilmesi için. Sizce neden kaynaklı olabilir?
Anakart: ASUS Prime B550-Plus 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DP HDMI ATX Anakart
RAM: HyperX Fury HX432C16FB3K2/16 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Gaming RAM (Bellek)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk olarak BIOS güncellemesi yapın. Daha sonra da Chipset sürücüsünü güncelleyip deneyin.
BIOS güncel mi?

Hayır BIOS güncel değil. Yaşadığım soruna ek olarak bilgisayarı ilk açtığımda klavye ve kamera çalışmıyor. Klavye ışığı yanıyor ama hiçbir şey yazamıyorum. USB'leri çıkar tak yaptığım zaman düzeliyor. Tüm bu sorunlar BIOS güncel olmadığı için olabilir mi?
Edit: Mouse da bahsettiğim sorunu yaşamıyorum.

İlk olarak BIOS güncellemesi yapın. Daha sonra da Chipset sürücüsünü güncelleyip deneyin.

Çözüm
Tamamdır. Teşekkürler.

İlk olarak BIOS güncellemesi yapın. Daha sonra da chipset sürücüsünü güncelleyip deneyin.

İlk olarak BIOS güncellemesi yapın. Daha sonra da chipset sürücüsünü güncelleyip deneyin.

Kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum. BIOS güncellemem biraz zaman aldı ve birkaç gün deneme yaptım tekrarlayacak mı diye. BIOS güncelledikten sonra dram ışığı tekrar yanmadı ve görüntü sorunsuz geliyor. Reset atmama gerek kalmadı ancak klavye sorunum devam ediyor. Söylediğiniz gibi chipset güncellemesini de yaptım. Bu çok büyük bir sorun değil ancak klavyenin hala garantisi devam ediyor. Sorun klavyede mi yoksa bilgisayarın USB girişlerinde mi bunu anlamadım. Bunu anlayabilmenin bir yolu var mı acaba?

Tamamdır. Teşekkürler.

Kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum. BIOS güncellemem biraz zaman aldı ve birkaç gün deneme yaptım tekrarlayacak mı diye. BIOS güncelledikten sonra dram ışığı tekrar yanmadı ve görüntü sorunsuz geliyor. Reset atmama gerek kalmadı ancak klavye sorunum devam ediyor. Söylediğiniz gibi chipset güncellemesini de yaptım. Bu çok büyük bir sorun değil ancak klavyenin hala garantisi devam ediyor. Sorun klavyede mi yoksa bilgisayarın USB girişlerinde mi bunu anlamadım. Bunu anlayabilmenin bir yolu var mı acaba?
USB portu Flash bellek tanıyorsa muhtemelen klavyede sıkıntı vardır. Garantiye gönderebilirsiniz.

Geri
Yukarı