Çözüldü ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi) BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GremoryRias

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B550M-A ( WI-FI ) AMD RYZEN 5 4650G KINGSTON HYPERX 8 GB 3200MHZ
Meslek
Öğrenci
RAM
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL16 1.35V
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G 3.7GHz
Merhaba, BIOS'u güncellemek istiyorum fakat güncellerken bir şey olur diye çok fazla korkuyorum evimde maalesef UPS'de yok ne yapabilirim?

Çözüm
Bu beta sürümü o zaman değil mi? Bunu indirmek yerine alttakini kuracağım;
1602 numaralı sürüm beta. Zaten Beta BIOS çok eski, 8 Ocak 2021.

Siz alttaki 2604 numaralı, 7 Mart 2022 tarihli BIOS'u kurabilirsiniz.

Son bir şey söyleceğim, eğer BIOS güncellerken bir sorun olursa ve garantiye yollasak kullanıcı hatalı diye geri göndermezler değil mi?
Stabil sürüm BIOS için güncelleme yaparken kullanıcıların yaşabileceği en yaygın sorun elektrik kesintisi. Elektrik kesintisi de bildiğim kadarıyla kullanıcı hatası olarak değerlendirilmiyor.

Beta BIOS konusunda ise:
Beta BIOS yüklüyorsanız da olası problemlerden firmanın değil kullanıcının sorumlu olduğunu bilin ve öyle işlem yapın derim.
Son gelen güncellemeyle Windows 11'de daha iyi performans aldığını söylüyordu @AJFA
B450M-Dragon'a gelen Beta BIOS Windows 11 performansını arttırmıştı, ayrıca şu anda tam sürüm BIOS çıktı ve onu kullanıyorum.

Elektrik kesilmedikten sonra bir sorun çıkmaz. Beta BIOS yüklüyorsanız da olası problemlerden firmanın değil kullanıcının sorumlu olduğunu bilin ve öyle işlem yapın derim.

Elektrik kesilmedikten sonra bir sorun çıkmaz. Beta BIOS yüklüyorsanız da olası problemlerden firmanın değil kullanıcının sorumlu olduğunu bilin ve öyle işlem yapın derim.
Beta BIOS olduğunu nereden anlarım o attığım ssteki stabil mi yoksa beta mı?

Beta diye belirtiliyor indirme sayfasında.

chrome_COIju35fiZ.png

Bu beta sürümü o zaman değil mi bunu indirmek yerine alttakini kuracağım;

chrome_FnAAan9Qyz.png

Son bir şey söyliceğim eğer BIOS güncellerken bir sorun olursa garantiye yollasak kullanıcı hatalı diye geri göndermezler değil mi?

Bu beta sürümü o zaman değil mi? Bunu indirmek yerine alttakini kuracağım;
1602 numaralı sürüm beta. Zaten Beta BIOS çok eski, 8 Ocak 2021.

Son bir şey söyleceğim, eğer BIOS güncellerken bir sorun olursa ve garantiye yollasak kullanıcı hatalı diye geri göndermezler değil mi?
Stabil sürüm BIOS için güncelleme yaparken kullanıcıların yaşabileceği en yaygın sorun elektrik kesintisi. Elektrik kesintisi de bildiğim kadarıyla kullanıcı hatası olarak değerlendirilmiyor.

Beta BIOS konusunda ise:
Beta BIOS yüklüyorsanız da olası problemlerden firmanın değil kullanıcının sorumlu olduğunu bilin ve öyle işlem yapın derim.

Çözüm
1602 numaralı sürüm beta. Zaten beta BIOS çok eski, 8 Ocak 2021.

Teşekkürler, çözüldü olarak işaretledim.
Evet, yardımı dokunan arkadaşlara çok teşekkürler yaptığım adımlar şunlar;

Telefonumun yardımı ile videoya aldım ve ASUS'un sitesine girerek BIOS güncelleme dosyasını indirdim.
Ardından sistemimi yeniden başlattım açılırken "del" tuşuna bastım ve kategorilerden tool kategorisine
Girdim ASUS EZ Flash utilty 3'ü seçtim flash belleğimi seçtim ve BIOS güncelleme dosyasını seçtim.
Onaylama ekranları geldi onayladım ardından yüklenme ekranı geldi yaklaşık 6 dakika sürdü. Tabii korktuğum için elimde telefonda o 6 dakikayı kaydettim ve sistemim güncellendi sisteminiz yeniden başlatılacak diye bir uyarı ekranı geldi tamam butonuna bastım 10 saniye sonra benden F1 tuşuna basmamı istedi ve karşımda BIOS ekranı vardı herkese teşekkürler...

Son düzenleme:
İllaki vardır yok diyemeyiz ancak anakartın ve BIOS'un kendisinde bir sorun yoksa daha da sorun olacağını sanmıyorum, en azından ASUS böyle bir hata yapmaz.

Gigabyte GA-AX370 Gaming 3 BIOS'u güncelledim, hata vermedi. PC kendini kapatti, açtım. Logoda kaldi. Ekran, klavye tepki vermedi. CMOS sifirlama, BIOS pili çıkarıp taktim, bilgisayarci arkadasim anakarti tamirciye verdi. O da yapamadi. Yani çöp oldu. Garantisi de bitmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı