Çözüldü ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi) BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GremoryRias

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B550M-A ( WI-FI ) AMD RYZEN 5 4650G KINGSTON HYPERX 8 GB 3200MHZ
Meslek
Öğrenci
RAM
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL16 1.35V
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G 3.7GHz
Merhaba, BIOS'u güncellemek istiyorum fakat güncellerken bir şey olur diye çok fazla korkuyorum evimde maalesef UPS'de yok ne yapabilirim?

Çözüm
Bu beta sürümü o zaman değil mi? Bunu indirmek yerine alttakini kuracağım;
1602 numaralı sürüm beta. Zaten Beta BIOS çok eski, 8 Ocak 2021.

Siz alttaki 2604 numaralı, 7 Mart 2022 tarihli BIOS'u kurabilirsiniz.

Son bir şey söyleceğim, eğer BIOS güncellerken bir sorun olursa ve garantiye yollasak kullanıcı hatalı diye geri göndermezler değil mi?
Stabil sürüm BIOS için güncelleme yaparken kullanıcıların yaşabileceği en yaygın sorun elektrik kesintisi. Elektrik kesintisi de bildiğim kadarıyla kullanıcı hatası olarak değerlendirilmiyor.

Beta BIOS konusunda ise:
Beta BIOS yüklüyorsanız da olası problemlerden firmanın değil kullanıcının sorumlu olduğunu bilin ve öyle işlem yapın derim.
Allah'a dua et, şebeke gitmesin. (!)

Şaka bir yana, eğer çok korkuyorsan bir bilgisayarcıda UPS varsa eğer iki dakika onunla güncelleme yap. Bitsin gitsin.

Şaka bir yana, eğer çok korkuyorsan bir bilgisayarcıda UPS varsa eğer iki dakika onunla güncelleme yap. Bitsin gitsin.
Siz güncellediniz mi? Güncellediyseniz kaç dakika sürdü?

Bütün gün elektriğin kesilmeyip de güncelleme yaparken kesilirse bir gusül almanızı tavsiye ederim. Elektrik sık sık kesilmiyorsa güncelleyin gitsin.
Tamam, elektriğide geçtim anakart kaynaklı sorun oluşabilir mi mesela tam güncellenirken birden kapansa ama elektrikler gitmese bu tarz sorunlar var mıdır?

Tamam, elektriğide geçtim anakart kaynaklı sorun oluşabilir mi mesela tam güncellenirken birden kapansa ama elektrikler gitmese bu tarz sorunlar var mıdır?

İllaki vardır yok diyemeyiz ancak anakartın ve BIOS'un kendisinde bir sorun yoksa daha da sorun olacağını sanmıyorum, en azından ASUS böyle bir hata yapmaz.

cpuz_hfscuKonVJ.png

Şu anki sürüm üstteki fotoğraftaki gibi illa güncellememe gerek var mıdır?

chrome_71bPLc84Ny.png

Bu da yeni BIOS sürümü.

Yeni konular

Geri
Yukarı