ASUS Prime B550M-C/CSM anakartta UEFI bulunmuyor ve XMP açılmıyor

firefighter

Kilopat
Daha fazla  
ASUS Prime B550M-C/CSM anakartta UEFI bulunmuyor ve XMP nasıl açılıyor bilemedik. 3600 MHz aldığımız belleği 3600MHz olarak kullanamıyoruz şu an. UEFI olmadığı için nasıl yapacağımızı bilemedik yardıma ihtiyacımız var.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS Prime B550M-C/CSM anakartta UEFI bulunmuyor ve XMP nasıl açılıyor bilemedik. 3600 MHz aldığımız belleği 3600MHz olarak kullanamıyoruz şu an. UEFI olmadığı için nasıl yapacağımızı bilemedik yardıma ihtiyacımız var.

Hocam PC'yi yeniden başlatınız ve PC BIOS'a girene kadar sürekli delete basınız oradan d.o.c.p profile 1 yapın üstüne basıpta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onu bulamadık da biz. R5 5500 işlemci var. Hangi menü altında? Eski tip BIOS'lardan böyle bir şey görmeyeli çok olmuştu o zamanlarda da hiç XMP gibi şeyleri bilmiyordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir menü olmadığı için soruyorum yoksa xmp vesaire açmayı biliyorum o konuda sıkıntı yok. Anakart'ta UEFI yok. D.O.C.P bölmesi vardır tabii ki ancak bulamadık

1687465891293.png

Örnek olarak atıyorum bu tip bir ekran var ancak yeni model tabii ki b550m yani

Böyle bir menü olmadığı için soruyorum yoksa XMP vesaire açmayı biliyorum o konuda sıkıntı yok. Anakartta UEFI yok. D.O.C.p bölmesi vardır tabii ki ancak bulamadık.

Hocam BIOS'unuzu atabilir misiniz fotoğrafını.

Böyle bir menü olmadığı için soruyorum yoksa xmp vesaire açmayı biliyorum o konuda sıkıntı yok. Anakart'ta UEFI yok. D.O.C.P bölmesi vardır tabii ki ancak bulamadık

Eki Görüntüle 1832557
Örnek olarak atıyorum bu tip bir ekran var ancak yeni model tabii ki b550m yani
Config kısmının fotoğrafını atabilir misiniz ?

Geri
Yukarı