Asus Prime H310M-K sisteme 1000 TL işlemci önerisi

@DENlZ
Ben anca Ryzen 3 2200G'li 1060 3 GB'lı bir sistem toplayabildim (tabi beni bilirsin her şeyi yükseltilebilir kaliteli seçtim).
Sende bir yap B350M-K anakart ile :D Zaten söylemesem de öyle yapacaksın A320 yapmada.

GTA 5 PUBG Fortnite Csgo gibi oyunlar oynuyorum kasmasın biraz geleceğe dönük bir bilgisayar olsun mönitörüm klavye fare gibi ekipmanların var.
Sıfır olarak 1080p'de isteklerini karşılayacak masaüstü dizilebilir ama ikinci el düşünür müsün?
Laptobunun özellikleri ne bu arada?

@HAYAL!ET
Siz uzun gitmesini istiyorsanız böyle bir sistem daha mantıklı olur bence.
@DENlZ
Ekran Alıntısı.PNG

16 GB RAM ile baya bir gidersiniz. İşlemci değiştireceğiniz zaman BİOS güncelleyip 2 veya 3.nesil Ryzen'a geçersiniz. Hem RAM 16x1 olduğu için ilerde 8 aldım şimdi satayım 16 alayım şöyle böyle yapayım sıkıntısı olmaz.
Eski masaüstünde 500 veya 1 TB'lik HDD varsa onu kullanabilirsin bütçeni aşıyorsa ama tavsiye etmem takılma sorunları yaşayabilirsin eski ise.
Bu sistemi alabilecek isen 180'e Adata'nın SU650 SSD'sini ekleyebilirsin hız için yani bekleyebileceksen 40 saniye bilgisayarın kendisine gelmesini bilemem ama SSD alırsan bütçeni gene arttırıp süper olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı