Asus Prime H310M-K sisteme 1000 TL işlemci önerisi

B
@HAYAL!ET
Siz uzun gitmesini istiyorsanız böyle bir sistem daha mantıklı olur bence.
@DENlZ
Eki Görüntüle 333065
16 GB RAM ile baya bir gidersiniz. İşlemci değiştireceğiniz zaman BİOS güncelleyip 2 veya 3.nesil Ryzen'a geçersiniz. Hem RAM 16x1 olduğu için ilerde 8 aldım şimdi satayım 16 alayım şöyle böyle yapayım sıkıntısı olmaz.
Eski masaüstünde 500 veya 1 TB'lik HDD varsa onu kullanabilirsin bütçeni aşıyorsa ama tavsiye etmem takılma sorunları yaşayabilirsin eski ise.
Bu sistemi alabilecek isen 180'e Adata'nın SU650 SSD'sini ekleyebilirsin hız için yani bekleyebileceksen 40 saniye bilgisayarın kendisine gelmesini bilemem ama SSD alırsan bütçeni gene arttırıp süper olur.
Bu işlemci yerine i3 8350k alsam kasa yerinede Power boost Unique g1030 RGB canlı kasa alsam nasıl olur

@HAYAL!ET
O zaman anakartıda değiştirmen gerekir fakat K'nın nimetlerinden faydalanmak için Z370 bir anakartta ihtiyacın var yanlış bilmiyorsam.
Ve Bütçenizi aşar o zaman.
Geleceğe yöneliklik olarak zaten Ryzen daha önde.

8350K alman pek doğru olmaz bence.
8100 alabilirsin dediğin anakarta.
Ryzen sistem almak istiyorsan 8100 muadili 2200G 770 TL civarlarında.

Ayrıca o bütçeye daha iyi bir sistem dizilebilir.
İstersen sistem toplama konusu aç.

@HAYAL!ET
Kendi istediğin kasayı koyabilirsin ama ATX Mid Tower olsun en az.
8350K alman pek doğru olmaz bence.
8100 alabilirsin dediğin anakarta.
Ryzen sistem almak istiyorsan 8100 muadili 2200G 770 TL civarlarında.

Ayrıca o bütçeye daha iyi bir sistem dizilebilir.
İstersen sistem toplama konusu aç.
Hocam geleceğe yönelik ve kasmadan bir oyun deneyimi istediği için 16 GB RAM, Ryzen 3 1200 ve RX 560 4 GB yeterli diye düşünüyorum.

@HAYAL!ET
Bekleyin hocam o zaman.
@HAYAL!ET
Ekran Alıntısı.PNG

Kasayı kendiniz seçersiniz diye bıraktım bence böyle bir sistem güzel oldu chipsetten değilde RAM slotundan kıstık azıcık anakartın ama 16x1 RAM aldığımız için sıkıntı değil.
Böyle tüm oyunlarda çok tatmin edici bir performans alırsın 1080p low veya medium ayarlarda 1-2 yıl.
@DENlZ

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı