Çözüldü ASUS Prime H410M-K i3 10100F sistemde RAM'leri hızlandırabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darkhourss

Hectopat
Daha fazla  
Beyler şimdi Ben Pollux 3T-10 aldım. Öncellikle sistemi söyleyeyim. Ekran Kartı: GTX 1650 Super, İşlemci: i310100F, RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 CL15 2x8 16 GB RAM, SSD: Samsung 860 Evo 500 GB SSD.
BIOS güncelledikten sonra RAM hızımı arttırıp kaydedip çıkacağım ve Windows 10 kuracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler şimdi Ben Pollux 3T-10 aldım. Öncellikle sistemi söyleyeyim. Ekran Kartı: GTX 1650 Super, İşlemci: i310100F, RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 CL15 2x8 16 GB RAM, SSD: Samsung 860 Evo 500 GB SSD.
BIOS güncelledikten sonra RAM hızımı arttırıp kaydedip çıkacağım ve Windows 10 kuracağım.

RAM hizini arttiramazsin.

Videonun XMP kısmına bakar mısın demek istediğim bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sen bu olayi eksik biliyorsun, kullandigin islemci 2666MHz destekliyor ve bunun uzerine cikmak için Z490 serisi bir anakart alman gerek.

Dediği AMD için, Intel'de 3000 üstü için Z serisi lazım.

Bende boyle saniyordum ama i3 10100F alip XMP actigimda goruntu vermiyordu arastirdigimda 2666MHz uzerine cikmak için Z490 anakart gerektigini ogrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı