ASUS Prime H510M-K i3-10100F uyumlu mu?

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
i3 10100F ASUS Prime H510M-K ile uyumlu mu? Frgb 4 adet fanı bu anakarta takabilir miyim? Adreslenebilir RGB 3 pin çıkışı var mı?

İşlemciniz ile uyumludur.
Anakart çok giriş seviyesidir, çoklayıcı olmadan sadece 1 CPU FAN ve 1 kasa fanı takabilirsiniz. 5V ARGB portu bulunmamaktadır, 12V RGB portu vardır.

İşlemciniz ile uyumludur.
Anakart çok giriş seviyesidir ve çoklayıcı olmadan sadece 1 CPU FAN ve 1 kasa fanı takabilirsiniz. 5V ARGB portu bulunmamaktadır, 12V RGB portu vardır.
Fan çoklayıcı adaptör önerebilir misiniz o 1 kasa fanı yerine uygun olarak? Hangi bölümde bulunuyor kasa fan yeri?
Bu RGB 24 pini takamaz mıyım?
İşlemciyi destekliyor. Fanlar FRGB ise rengi değiştiremezsin, sabit ve sürekli yanar. Ama fanları çalıştırmak için 3 pinli kabloyu soruyorsan onu takabilirsin.
Fan kablosu 4 pin değil mi?

Şöyle ki, bende senin gibiydim. Kasanın fan kontrolcüsü ya da harici bir kontrolcü ile fanların ışıklarını değiştirebilirsin tabii. Ama yazılımsal olarak yani ARGB desteklemediği için kullanamazsın. Sadece kumandadan kontrol edebilirsin. Ama fan hız ayarını yazılımdan yapabilirsin. Ayrıca fanların da adreslenebilir olması gerekiyor.

Şöyle ki, bende senin gibiydim. Kasanın fan kontrolcüsü ya da harici bir kontrolcü ile fanların ışıklarını değiştirebilirsin tabii. Ama yazılımsal olarak yani ARGB desteklemediği için kullanamazsın. Sadece kumandadan kontrol edebilirsin. Ama fan hız ayarını yazılımdan yapabilirsin. Ayrıca fanların da adreslenebilir olması gerekiyor.
Kasa bu, bu anakarta hem RGB 24 pini hem de fanları takabilir miyim? Işıklarını değiştirme gibi bir arzum yok ışıkları yansa yeter. Bu anakart fanları ve 24 pin RGB'i çalıştırabilir mi? Fan çoklayıcı mı gerekir fanları takmak için?

Kasa bu, bu anakarta hem RGB 24 pini hem de fanları takabilir miyim? Işıklarını değiştirme gibi bir arzum yok ışıkları yansa yeter. Bu anakart fanları ve 24 pin RGB'i çalıştırabilir mi? Fan çoklayıcı mı gerekir fanları takmak için?
Senin kasanda ki fanlar Fixed RGB. Zaten güç kablosu ile yanıyor.
Sanırsam sen ekstradan fan mı almayı düşünüyorsun. Eğer alacağın fanların kontrolcüsü varsa sorun olmaz. Yoksa anakartın RGB destekliyor. Ayrıca senin kasanda kontrolcü yok. Toparlamak gerekirse anakartına RGB bağlayabilirsin.
Böylece bütün ışıklar çalısıcak. Kasa fanların ışıkları direkt güç kablosundan, diğer fanlar da anakarttan yanacak.

Senin kasanda ki fanlar Fixed RGB. Zaten güç kablosu ile yanıyor.
Sanırsam sen ekstradan fan mı almayı düşünüyorsun. Eğer alacağın fanların kontrolcüsü varsa sorun olmaz. Yoksa anakartın RGB destekliyor. Ayrıca senin kasanda kontrolcü yok. Toparlamak gerekirse anakartına RGB bağlayabilirsin.
Böylece bütün ışıklar çalısıcak. Kasa fanların ışıkları direkt güç kablosundan, diğer fanlar da anakarttan yanacak.
Fan eklemeyeceğim. Fanı nasıl çalıştırabilirim şimdi anakarta nasıl bağlayacağım hala anlamadım. RGB 24 pini nereye bağlayacağım? İlk defa bilgisayar toplayacağım her şeyi öğrenmeye çalışıyorum çok soru sorduğum için özür dilerim.

Fan eklemeyeceğim. Fanı nasıl çalıştırabilirim şimdi anakarta nasıl bağlayacağım hala anlamadım. RGB 24 pini nereye bağlayacağım? İlk defa bilgisayar toplayacağım her şeyi öğrenmeye çalışıyorum çok soru sorduğum için özür dilerim.

Fanlardan çıkan kablolara bakabilir miyim?

Estağfurullah, ben de senin gibi çok soru sorar öğrenirim. Elimden geldikçe yardımcı olurum.

Geri
Yukarı