ASUS Prime X570-P alınır mı?

Kagan3496

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 5 2600 ASUS Prime A320M-K GTX 980 650W 80 +PSU bir sisteme sahibim elimde Ryzen 5 2600 olduğu için B450 bir anakarta geçmek yerine daha ileriye dönük bir anakart almak istediğim için ve elimde ki işlemcinin B550 anakartlari desteklemediği için ASUS Prime X570-P anakartini alamaya karar verdim. Şu an 800 TL'ye arkadaşla konuştum bu fiyata alınır mı? 2020'nin 5 inci ayında alınmış 3 yıl garantili ve hala garantisi devam etmekte bir sıkıntı çıkarır mı şu anki donanımla?

İleride nasıl bir yükseltme yapacaksınız? Yani "AMD Ryzen 9 5900X, alırım" diyor musunuz?

Evet olabilir geleceğe yönelik düşünüyorum bu cipset yeterli olacak mıdır bir de RX 550 2 GB modeli ile takasa gireceğim sizce mantıklı mı?
Ona 800 TL vermek yerine Ryzen 3 3300X alıp mevcut anakartını ve işlemcini satıp B550 anakart alman daha mantıklı olur.

Malum fiyatlar ortada kimse ikinci el ürünü layık fiyata satmıyor sıfır fiyatına satiyor RX 550 ile takasa gireceğim mantıklı mıdır bir de dedikleriniz biraz zaman alabilir.

Ben de Intel kullaniyorum.Benim de anakart da Prime serisi.Memnunum fakat ileride kesinlikle 5900X veya 5950X alman lazim.Seni 10 sene goturur bu 2 islemci eger GPU da upgrade yaparsan.Cunku PCI 4.0 gelecek butun GPUlar yine.4080 alir gecersin.

Evet olabilir geleceğe yönelik düşünüyorum bu cipset yeterli olacak mıdır bir de RX 550 2 GB modeli ile takasa gireceğim sizce mantıklı mı?
Öncelikle X570 dahi olsa Prime bir anakart. Yani seviye olarak düşük olduğunu bilin. Chipset avantajı var ama standart kullanım için makul olacaktır. He 800 TL güzel fiyat, alınır. Ekran kartıyla ilgili sorunuzu anlamadım ama.

Öncelikle X570 dahi olsa Prime bir anakart. Yani seviye olarak düşük olduğunu bilin. Chipset avantajı var ama standart kullanım için makul olacaktır. He 800 TL güzel fiyat, alınır. Ekran kartıyla ilgili sorunuzu anlamadım ama.
Rx 550 var elimde takas istedi mantıklı mı sizce Rx 550 ile Asus prime x570 anakarti takas etmem ?

Rx 550 var elimde takas istedi mantıklı mı sizce Rx 550 ile Asus prime x570 anakarti takas etmem ?
Sahibinden üzerinde RX 550'ler 900 TL gibi fiyatlara satılıyor fakat aylardır kimse yüzlerine bakmamış. Yani satabilir misiniz? Soru işareti. Ama bu kart karşılığında sorunu olmayan ve garantisi bulunan bir X570 anakart alır mıydım? Evet. Testlerini yapmanız önemli tabii.

Son düzenleme:
Sahibinden üzerinde RX 550'ler 900 TL gibi fiyatlara satılıyor fakat aylardır kimse yüzlerine bakmamış. Yani satabilir misiniz? Soru işareti. Ama bu kart karşılığında sorunu olmayan ve garantisi bulunan bir X570 anakart alır mıydım? Evet. Testlerini yapmanız önemli tabii.
Kartı sattım 800 TL'ye ve b450 bir anakart satın aldım şuan ki hedefim r5 5600x hayırlısı diyelim evet kimse satın almıyor çünkü kart tam online oyun için tasarlanmış çoğu insan online oyunu düşük ekran kartları ile low ayarlardada oynuyor ☺️👍

Geri
Yukarı