ASUS Prime Z270-P sistemde ses gitti

BLVD

Kilopat
Daha fazla  
arkadaşlar merhaba. Birkaç saat önce YouTube'da takılırken önce hoperlörden gelen ses yarı yarıya azaldı daha sonra kablosunu elimle kontrol ettiğimde ise ses tamamen gitti. Daha önce başıma geldiği için hoparlörün kablosundan kaynaklı bir problem olduğunu düşündüm ancak problem kablo veya hoperlörden kaynaklı değil. Çünkü hoparlörün kablosunu telefonuma bağladığım zaman gayet sağlıklı bir şekilde ses alabiliyorum.

Anakartım ASUS Prime Z270-P. Ön jak girişlerine kulaklık taktığım zaman da ses alamıyorum. Bilgisayar aygıtı görüyor ancak kesinlikle ses gelmiyor. Sırf bu yüzden oturdum format attım hatta BIOS güncelledim ancak hiçbir şey değişmedi. Ben de sizlere danışayım dedim. Bu sorunun kaynağı ne olabilir? Anakartla ilgili bir sorun mudur? Hepinize teşekkür ederim.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sürücüsü güncel mi? BIOS üzerinden ses kartının aktif olup olmadığını kontrol edin. Adımları izleyin.
BIOS > Advanced > Onboard Devices > HD Audio Controller > Disabled > F10 > Yes.
Disabled olanın Enabled olması gerekir.

Az önce ses kendi kendine geri geldi. Sorun düzeldi diye mutlu oldum ancak 15-20 dakika sonra yeniden gitti. Kabloyu söktüm taktım biraz bastırdım ses yeniden geldi. Ancak bir süre sonra tekrar kendi kendine gitti. Bu esnada kabloya temas etmiyorum. Kendi kendine gidiyor. Şaka gibi ya durduk yere bozuldu. Kabloyu 5-10 dakikada bir çıkarıp takmam gerekiyor.

Güncelleme:
Arkadaşlar ses tamamen kesilmiyor. Hoperlörüm çok kuvvetli Windows ses seviyesi olarak 2'deyken bile yeterli ses alıyorum normalde. Şimdi ses gidiyor gibi olunca Windows ses seviyesini 20'ye çekince normalmiş gibi alıyorum, sonra kendi kendine yine normale dönüyor ve kısmam gerekiyor.

Acaba bilgisayarın Power Supply'ı falan mı yetersiz? Bir elektrik dalgalanması mı var acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'li değilse, PC'den fazla güç çekmez. Kendi içinde güç kaynağı ve Amfi devresi olur. Donanımsal sorun da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı