ASUS Pugio II İncelemesi

Herkese selamlar,

Keyifli okumalar dilerim.
2 aya aşkın bir süredir Pugio II kullanıyorum, forumda incelemesini görmedim. Sizlere tecrübelerimi ve görüşlerimi aktarmak istedim.

Tasarım:
Oldukça kibar ancak bir o kadar da yakışıklı, üst kapağı transparan olması biraz çekindirmişti ancak gerçekten güzel duruyor. Üst kapağındaki mıknatıslı kapak güzel tutuyor. Yanlışlıkla çıkma ihtimali yok. DPI tuşunun altta olması eleştirilmiş YouTube kanallarında ancak komik bir durum.
Üst seviye farelerde genelde altta olur bkz. Logitech G Pro Wireless. DPI ile oynanmaz. Çok isterseniz mouse 6 ile 7 tuşlarına atayabilirsiniz.

RGB ışıklandırması başarılı, Logo, kaydırma tekerliği, altlık olmak üzre 3 farklı noktada ışıklandırma mevcut. Smooth bir şekilde renk değiştirebiliyor. 7 farklı modu var ancak hemen hemen aynı olan modları çıkardığımızda, 4 tane elle tutulur modumuz var. İstediğiniz gibi özelleştirme yapabilirsiniz. Benim RGB ile aram olmadığından sabit modda kırmızı renkte kullanıyorum :)

Sensör:
ASUS sensörünü belirtmemiş.
Ancak Hero 16K sensörü ile eşdeğer: 16000 CPI, 400 IPS, 40G acceleration.

Sağlam bir sensör olduğunu söleyebilim. Ek olarak yazılımla birlikte açı düzleştirme kullanabiliyorsunuz ki. Bu benim gibi FPS oyunlarını sık oynuyorsanız güzel bir artı. Açı düzleştimenin ne olduğunu bilmiyorsanız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ergonomi;
Gelelim en önemli konulardan birine.
100g civarında orta ağırlıkta bir fare.
Ne kadar ağır ne kadar hafif olması gerektiği ise size kalmış bir konu. Farenin yanlarındaki kavrama yerleri tırtıklı sert plastik eli güzel kavrıyor.
Yumuşak malzeme olmaması eleştirilmiş ancak şükür ki sert plastik.
Uzun süreli kullanımda yumuşak yerler tamamen eriyiror tecrübeyle öğrendim.

Gelelim farenin en kötü yanına.
Farenin pürüssüz üst yüzeyi elde kaymak gibi kayıyor.
Benim elim neredeyse hiç terlemez sabahları kalkıp yarım saatlik bir aim rutinimde ancak tam olarak kavrayabiliyorum.
Ondan sonrasında bir sıkıntım olmuyor, yabanclık çekmeden oyunumu oynayabiliyorum.
Yaklaşık 5 senedir G300S kullandığımdan ötürü belki sabahları elime bir yabancının eli değimiş gibi hissediyorum.

Bağlantı.
Fare Kablolu/Wireless/Bluetooth,
Olmak üzere 3 çeşit opsiyon sunuyor bizlere.
Kablolu veya kablosuz herhangi bir gecikmeden bahsedemeyiz.
Bluetooth modunda ise oyun oynamayı aklınızdan çıkartın sadece.
Günlük işleri yapabilirsiniz. Bana soracak olursanız işin tamamen şov kısmı.

Kablosuz modda 8 saat gittiği yazıyor ancak muhtemelen minimum kullanım süresi bu.
400 DPI angle snapping açık bir şekilde %75 parlaklıkta 3 günlük bir kullanımdan sonra %50'nin altına indiremedim.
Bu da ortalama 18 saatlik bir zamana tekabül ediyor. Yaklaşık olarak da bunun 9-10 saati CS:GO'da geçiyor.
Şarj olma süresini hiç test etmedim gerçekten ihtiyaç bile duymadım.
30DK-75DKLIK bir molanın ardından tam şarja ulaşabiliyorum zaten %50 seviyelerine.

Ekstralar.
Farenin kutusu, kutu içeriği çok kaliteli Premium hissiyatını veriyor.
Satın aldığım ürünlerde buna dikkat eden biriyim.
İçinden altın kaplama ROG baskılı Type-C kablosu.
İki tane yedek Omron Switch.
4 Adet makro tuşlarını kapatmak için plaka.
Switch'leri takıp çıkarmak için ROG baskılı cımbızımsı bir alet çıkıyor.

Kısaca artı ve eksilerine bakacak olursak.
+Şık tasarım.
+Sağlam malzeme kalitesi, ömürlük cihaz.
+Hoş RGB aydınlatma.
+Üst düzey sensör.
+Uzun kablosuz bağlantı süresi.
+Kutu içeriği.

-Kaygan üst kapak.
-Yıllarca küçük bir fare kullandıysanız alışma süreci.
-Altındaki sticker güven vermiyor keşke baskılı olsaydı.

İlk kez forumda bir yazı paylaşıyorum,
Hatalarım için kusura bakmayın.

Keyifli günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fareyi kullanan biri olarak yazıda eksik gördüklerim:
1- Rezil ve geç cevap veren bir yazılımı var. En az NGeniuty kadar kötü.
2- Son Frimware update ile kablolu moda geçiş 30 saniyeye çıktı. Oyundayken şarjı biterse Cafer'e sesleniyorsunuz bez getiriyor. Geçmiş olsun.
3- Sviç değiştirmek için açılması gereken vidaların boyası aşırı hassas. Daha iyi olabilirmiş.

Yazıda kısmen eksik gördüğüm artılar:
1- USB alıcının daha önce kullandığım çoğu kablosuz oyuncu farelerinin (G900, Rival 650) aksine farenin kapağının altında, fare ile kaybolma derdi olmadan taşınabilmesi.
2- Işıkları tamamen kapalı iken doğru kullanımda 1 haftadan daha uzun süre pil ömrüne sahip olması.
3- Kablosunun örgüsüz olması sebebiyle fazla dolaşmaması, buna rağmen sağlam hissiyatı vermesi.

Fareyi kullanan biri olarak yazıda eksik gördüklerim:
1- Rezil ve geç cevap veren bir yazılımı var. En az NGeniuty kadar kötü.
2- Son Frimware Update ile kablolu moda geçiş 30 saniyeye çıktı. Oyundayken şarjı biterse Cafer'e sesleniyorsunuz bez getiriyor. Geçmiş olsun.
3- Sviç değiştirmek için açılması gereken vidaların boyası aşırı hassas. Daha iyi olabilirmiş.

Yazıda kısmen eksik gördüğüm artılar:
1- USB alıcının daha önce kullandığım çoğu kablosuz oyuncu farelerinin (G900, Rival 650) aksine farenin kapağının altında, fare ile kaybolma derdi olmadan taşınabilmesi.
2- Işıkları tamamen kapalı iken doğru kullanımda 1 haftadan daha uzun süre pil ömrüne sahip olması.
3- Kablosunun örgüsüz olması sebebiyle fazla dolaşmaması, buna rağmen sağlam hissiyatı vermesi.

Teşekkürler eksiklerimi giderdiğiniz için ancak ben kablolu moda geçerken herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum nedeni başka bir şey olabilir mi?

Herkese selamlar,

Keyifli okumalar dilerim.
2 aya aşkın bir süredir Pugio II kullanıyorum, forumda incelemesini görmedim. Sizlere tecrübelerimi ve görüşlerimi aktarmak istedim.

Tasarım:
Oldukça kibar ancak bir o kadar da yakışıklı, üst kapağı transparan olması biraz çekindirmişti ancak gerçekten güzel duruyor. Üst kapağındaki mıknatıslı kapak güzel tutuyor. Yanlışlıkla çıkma ihtimali yok. DPI tuşunun altta olması eleştirilmiş YouTube kanallarında ancak komik bir durum.
Üst seviye farelerde genelde altta olur bkz. Logitech G Pro Wireless. DPI ile oynanmaz. Çok isterseniz mouse 6 ile 7 tuşlarına atayabilirsiniz.

RGB ışıklandırması başarılı, Logo, kaydırma tekerliği, altlık olmak üzre 3 farklı noktada ışıklandırma mevcut. Smooth bir şekilde renk değiştirebiliyor. 7 farklı modu var ancak hemen hemen aynı olan modları çıkardığımızda, 4 tane elle tutulur modumuz var. İstediğiniz gibi özelleştirme yapabilirsiniz. Benim RGB ile aram olmadığından sabit modda kırmızı renkte kullanıyorum :)

Sensör:
ASUS sensörünü belirtmemiş.
Ancak Hero 16K sensörü ile eşdeğer: 16000 CPI, 400 IPS, 40G acceleration.

Sağlam bir sensör olduğunu söleyebilim. Ek olarak yazılımla birlikte açı düzleştirme kullanabiliyorsunuz ki. Bu benim gibi FPS oyunlarını sık oynuyorsanız güzel bir artı. Açı düzleştimenin ne olduğunu bilmiyorsanız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ergonomi;
Gelelim en önemli konulardan birine.
100g civarında orta ağırlıkta bir fare.
Ne kadar ağır ne kadar hafif olması gerektiği ise size kalmış bir konu. Farenin yanlarındaki kavrama yerleri tırtıklı sert plastik eli güzel kavrıyor.
Yumuşak malzeme olmaması eleştirilmiş ancak şükür ki sert plastik.
Uzun süreli kullanımda yumuşak yerler tamamen eriyiror tecrübeyle öğrendim.

Gelelim farenin en kötü yanına.
Farenin pürüssüz üst yüzeyi elde kaymak gibi kayıyor.
Benim elim neredeyse hiç terlemez sabahları kalkıp yarım saatlik bir aim rutinimde ancak tam olarak kavrayabiliyorum.
Ondan sonrasında bir sıkıntım olmuyor, yabanclık çekmeden oyunumu oynayabiliyorum.
Yaklaşık 5 senedir G300S kullandığımdan ötürü belki sabahları elime bir yabancının eli değimiş gibi hissediyorum.

Bağlantı.
Fare Kablolu/Wireless/Bluetooth,
Olmak üzere 3 çeşit opsiyon sunuyor bizlere.
Kablolu veya kablosuz herhangi bir gecikmeden bahsedemeyiz.
Bluetooth modunda ise oyun oynamayı aklınızdan çıkartın sadece.
Günlük işleri yapabilirsiniz. Bana soracak olursanız işin tamamen şov kısmı.

Kablosuz modda 8 saat gittiği yazıyor ancak muhtemelen minimum kullanım süresi bu.
400 DPI angle snapping açık bir şekilde %75 parlaklıkta 3 günlük bir kullanımdan sonra %50'nin altına indiremedim.
Bu da ortalama 18 saatlik bir zamana tekabül ediyor. Yaklaşık olarak da bunun 9-10 saati CS:GO'da geçiyor.
Şarj olma süresini hiç test etmedim gerçekten ihtiyaç bile duymadım.
30DK-75DKLIK bir molanın ardından tam şarja ulaşabiliyorum zaten %50 seviyelerine.

Ekstralar.
Farenin kutusu, kutu içeriği çok kaliteli Premium hissiyatını veriyor.
Satın aldığım ürünlerde buna dikkat eden biriyim.
İçinden altın kaplama ROG baskılı Type-C kablosu.
İki tane yedek Omron Switch.
4 Adet makro tuşlarını kapatmak için plaka.
Switch'leri takıp çıkarmak için ROG baskılı cımbızımsı bir alet çıkıyor.

Kısaca artı ve eksilerine bakacak olursak.
+Şık tasarım.
+Sağlam malzeme kalitesi, ömürlük cihaz.
+Hoş RGB aydınlatma.
+Üst düzey sensör.
+Uzun kablosuz bağlantı süresi.
+Kutu içeriği.

-Kaygan üst kapak.
-Yıllarca küçük bir fare kullandıysanız alışma süreci.
-Altındaki sticker güven vermiyor keşke baskılı olsaydı.

İlk kez forumda bir yazı paylaşıyorum,
Hatalarım için kusura bakmayın.

Keyifli günler dilerim.
Peki skatezler hakkında beni bilgilendirebilirseniz mutlu olurum. Mouse pad üzerinde nasıl kullanımı? Güzel kayıyor mu? Ya da daha sonra yaşadığın skatezden bağımsız bir şey oldu mu?

Geri
Yukarı