ASUS R503A laptop şarj olmuyor

Yol yaptı yol

Hectopat
Merhaba forum. ASUS R503A model laptopum bugün akşam şarj olmamaya yani şarjı görmemeye başladı. Laptop eski bir laptop, nereden bakarsanız 10 yıllık. Laptopun bataryası: "A32-K55". Şarja taktığımda şarj dolma ışığı yanmıyor, birkaç kez saniyelik yanı söndü, onun dışında tepki vermiyor ve şarjı olmadığı içinde açılmıyor. Sizce sorun batarya mı? Veya farklı bir durum mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryayı çıkarıp sadece adaptörü takmayı denediniz mi akımsal bir problem olabilir aralarında? Adaptör girişinde bir temassızlık vs. gibi basit bir durum da olabilir eğer içini açmaktan anlıyorsanız adaptör girişi bağlantı kablosu tahminimce 10 yıllık laptopta 30 TL falan olacaktır alıp değiştirirsiniz adaptörde de problem olabilir fazla masraf çıkarmaz her durumda. İhtimaller çok ancak masrafı olursa dediğim gibi çok uygun olur.

Bataryayı çıkarıp sadece adaptörü takmayı denediniz mi akımsal bir problem olabilir aralarında? Adaptör girişinde bir temassızlık vs. gibi basit bir durum da olabilir eğer içini açmaktan anlıyorsanız adaptör girişi bağlantı kablosu tahminimce 10 yıllık laptopta 30 TL falan olacaktır alıp değiştirirsiniz adaptörde de problem olabilir fazla masraf çıkarmaz her durumda. İhtimaller çok ancak masrafı olursa dediğim gibi çok uygun olur.
Denedim açılmıyor bataryasız çalışmıyor olabilr mi?

Denedim açılmıyor bataryasız çalışmıyor olabilr mi?

Sanmıyorum bataryayla alakalı değildir temassızlık problemi olduğunu düşünüyorum şarj soketini taktıktan sonra kabloyu sokete yakın yerlerden yukarı aşağı yanlardan dolama vs. şekillerde şekilden şekle soka soka güç geliyor mu arada gelmiyor mu diye deneme yapabilir misiniz?

Laptop bataryanız fabrikanın verdiği batarya ise ömrünü tamamlayalı yıllar olmuş. Şişip kasaya zarar vermediği için şanslısınız. Hemen o bataryadan kurtulun, yeni batarya alın. Devreyi batarya tamamlıyor olmalı.

Geri
Yukarı