ASUS R7 250 kırıldı

Arkadaşlar bugün gittim ve oradaki diyot kaybolduğu için direk lehimledi dedi ki aynı görevi görecektir dedi. Bir sıkıntı yaratmaz dedi. 3 tane bilgisayarda denedim hepsinde aynı sonuç fanı 1-2 saniye dönüyor sonra kapanıyor. Sisteme görüntü falan gelmiyor. Lütfen yardım edin... @Yener K. @SIRINDOSCARF @DarKSaGaa @Bahacprz @Vio

pcc.jpeg

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün gittim ve oradaki diyot kaybolduğu için direk lehimledi dedi ki aynı görevi görecektir dedi. Bir sıkıntı yaratmaz dedi. 3 tane bilgisayarda denedim hepsinde aynı sonuç fanı 1-2 saniye dönüyor sonra kapanıyor. Sisteme görüntü falan gelmiyor. @Yener K. @SIRINDOSCARF @DarKSaGaa @Bahacprz @Vio

Eki Görüntüle 1236096

İyide kısa devre yaptırmış. İşi bildiğine emin miyiz acaba. Yani diyot değil oradaki devre elemanı kondansatör diğer adıyla kapasitör. Ve bu kısa devre yapması için değil güç beslemesi için konur. Yolu tamir etmesi yeterli olacaktı. Yani yaptığı işmi bu şimdi. Vallaha yolu tamir etse sadece daha fazla hayrı olacaktı. Şimdi yapman gereken şey istersen Ocak'ta tornavida eğer plastik kaplı değilse ucu ısıt ve oradaki yolu ayır. Ama dikkat et orası biraz narin davran yol kopmuştu çünkü. Direk yapacağın şey ısıt güzelce ve orta kısımdan ayır. Muhtemelen tel koymuş araya o teli bir cımbız ile al. Dikkat et alırken sıcak olacaktır. Dikkatli ol nazik davran.

Bu kısa devreye yol açar kart zarar görür adama götür adam akıllı yapsın sen kurcalama. Ortadaki yolu ayırsın.

İyide kısa devre yaptırmış. İşi bildiğine emin miyiz acaba. Yani diyot değil oradaki devre elemanı kondansatör diğer adıyla kapasitör. Ve bu kısa devre yapması için değil güç beslemesi için konur. Yolu tamir etmesi yeterli olacaktı. Yani yaptığı işmi bu şimdi. Vallaha yolu tamir etse sadece daha fazla hayrı olacaktı. Şimdi yapman gereken şey istersen Ocak'ta tornavida eğer plastik kaplı değilse ucu ısıt ve oradaki yolu ayır. Ama dikkat et orası biraz narin davran yol kopmuştu çünkü. Direk yapacağın şey ısıt güzelce ve orta kısımdan ayır. Muhtemelen tel koymuş araya o teli bir cımbız ile al. Dikkat et alırken sıcak olacaktır. Dikkatli ol nazik davran.
Bu kısa devreye yol açar kart zarar görür adama götür adam akıllı yapsın sen kurcalama. Ortadaki yolu ayırsın.
Aynen kısa devre yapmış bende anlamıştım. Ben kendim kurcalamasam daha mantıklı olacak.

Aynen. Bu adam kapasitör nereden bulacak? Uyumlu bulabilir mi ki?

Aslında bulabilir. Aynı boyutta bulması ve renkte olması yeterli olur. Çünkü voltajı genelde sabittir ve boyutlarına göre kapasiteleri değişir. Bu besleme kondansatörü olduğundan bir miktar büyükte olsa sorun çıkmayabilir.

Aslında bulabilir. Aynı boyutta bulması ve renkte olması yeterli olur. Çünkü voltajı genelde sabittir ve boyutlarına göre kapasiteleri değişir. Bu besleme kondansatörü olduğundan bir miktar büyükte olsa sorun çıkmayabilir.
Hocam artık hayırlısı şans işi benimki de... İnşallah bulur. Ekran kartı piyasası uçmuş bir vaziyette valla yeni karta yürek yemez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı