ASUS R7 250 kırıldı

Arkadaşlar bugün gittim ve oradaki diyot kaybolduğu için direk lehimledi dedi ki aynı görevi görecektir dedi. Bir sıkıntı yaratmaz dedi. 3 tane bilgisayarda denedim hepsinde aynı sonuç fanı 1-2 saniye dönüyor sonra kapanıyor. Sisteme görüntü falan gelmiyor. @Yener K. @SIRINDOSCARF @DarKSaGaa @Bahacprz @Vio

Eki Görüntüle 1236096

Onu yapan arkadaş kim acaba? O kadar basit ise fabrikada adamlar niye o parçayı koyuyor arkadaş. Sen başka bir yere götür söyle o kendisi takması gereken parçayı bulur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kopan parçayı bulun, aynı değerlerde bir smd kondansatör takılması lazım, başka şekilde de bulunabilir ama şansa bırakma işini.
Arkadaşlar adam yapamayacağını söyledi ve Kilis'de de yapacak adam olmadığını söyledi ben de Asus'un yetkili servisine yazdım bakalım ne olacak? @Yener K. @SIRINDOSCARF @DarKSaGaa @Bahacprz @Vio

Neyini yapmıyormuş 10 saniyelik işi var şunun.

Eski arızalı bir parçadan aynı boyutta söküp takacak. İstanbul'da olsaydınız yardım edebilirdim size.
Kartın tam model adını yazar mısınız?

Son düzenleme:
Kopan parçayı bulun, aynı değerlerde bir smd kondansatör takılması lazım, başka şekilde de bulunabilir ama şansa bırakma işini.
Sorun orada bulamadım. Yoksa takacaktı.
Arkadaş 'Caz' yapmış bildiğin. Yolla biz yapalım :D
Neredesiniz ?
Eski arızalı bir parçadan aynı boyutta söküp takacak. İstanbul'da olsaydınız yardım edebilirdim size.
Kartın tam model adını yazar mısınız?
ASUS R7250-OC-2GD3. İstanbul'da güvenebileceğim bir babayiğit olsa seve seve yollarım.

Bu arada Asus bana böyle dedi : "ASUS Türkiye olarak sizin memnuniyetiniz ve talebiniz bizim için çok değerli, cihazınız 5 yılı aşmış ve parça üretimi durmuştur. Bu nedenle yetkili serviste onarım yapılamayacaktır."

Ürünün aynı olan modeline baktım tam emin olmak adına. SMD kondansatör var. Bu da bulduğum resim. Diyor mu kondansator mu diye, kondansatörmüş. Her hangi bir karttan sökülüp takilabilir boyut olarak aynı olursa büyük ihtimalle çalışacaktır tabi kisadevre atan bakkal yüzünden başka yerler bozulmadiysa.
Bulduğum kısım.

Dosya Ekleri

• IMG_20211209_204702.jpg
    IMG_20211209_204702.jpg
    108,2 KB · Görüntüleme: 43

Geri
Yukarı