ASUS R7 260 ekranda yeşil çizgiler var

BigCheffy

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Dün CS:GO oynarken bir anda ekran gitti ve uzun bir süre beklememe rağmen de gelmedi. Çareyi reset atmakta buldum. Reset attığımda boot ekranı geliyordu fakat Windows açılış ekranına geçtiğinde ekran kapanmıştı. Bilgisayarı kapatıp kasayı açtım belki RAM'lerden biri çıkmış olabilir diye. RAM'lerin yerlerini değiştirdim, ekran kartı bağlantılarını kontrol ettim, açmışken de kasanın tozunu toprağını temizledim. Ardından güvenli modda başlatmayı denedim.
Bu sefer masaüstü açılmıştı ama başlıkta da bahsettiğim ekranda yeşil çizgi sorununu yaşıyordum. Bir süre sonra sorunun ekran kartından kaynaklandığını fark ettim. Ekran kartı güç kablosunu çekip yeniden başlattığımda masaüstü açılmıştı. Onboard ekran kartının sürücüsünü yükledim ve şimdilik bu şekilde cihazı kullanabiliyorum.

Ekran kartı takılı iken de çalıştırdım bir kere. Güvenli moddan ekran kartının sürücüsünü kaldırıp normal moda geçtiğimde ekranda yeşil çizgiler vardı ama en azından masaüstü açılıyordu. Normal modda sürücüyü kurmaya çalıştığımda ekran yukarıda da bahsettiğim gibi kapanıyordu.

Şimdi benim sorum şu. Kartımda mı bir sorun var yoksa ufak bir yazılım hatası mı alıyorum? Sürücünün eski sürümünü yüklersem sorun çözülür mü? Yoksa buna sebep olan başka bir şey mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

GPU: ASUS R7 260.
RAM: 2 adet 4 GB DDR3 RAM.
Chipset: Intel Core i3 4. nesil.
HDD: 1TB depolama.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı