R7 370 yeşil çizgi hatası

Gülcin35

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. R7 370 2 GB'lık kartım da birdenbire görseldeki yeşil çizgiler olmaya başladı. Sıkıntı nedir sizce ve çok maliyetli midir?

Dosya Ekleri

• 20210727_203126.jpg
    20210727_203126.jpg
    232,3 KB · Görüntüleme: 50
VRAM frekansını düşürüp kontrol eder misin? kartın belleğinde ya da direkt GPU'da sıkıntı var. Masraf çıkartacak gibi duruyor.

VRAM frekansını düşürüp kontrol eder misin? kartın belleğinde ya da direkt GPU'da sıkıntı var. Masraf çıkartacak gibi duruyor.
Windows çöktü şansıma. Giriş yapamıyorum şuan pc'ye. Takriben ne kadar tutar? Ve tamir olduktan sonra elden çıkarmalı mıyım yoksa kullanabilir miyim sorunsuz?

Windows çöktü şansıma. Giriş yapamıyorum şuan pc'ye. Takriben ne kadar tutar? Ve tamir olduktan sonra elden çıkarmalı mıyım yoksa kullanabilir miyim sorunsuz?
Tamir ettirmeyin, tekrar bozulacaktır. Tamir ettirip satarım derseniz ayrı ama hiç etik değil belirteyim. 150₺ den 600₺ ye kadar değişiyor reballing fiyatları.

Tamir ettirmeyin, tekrar bozulacaktır. Tamir ettirip satarım derseniz ayrı ama hiç etik değil belirteyim. 150₺ den 600₺ ye kadar değişiyor reballing fiyatları.
Tamirden çıktı diye belirtirim satarken o konuda sıkıntı olmaz ama 600 çokmuş yaa..
Ekran kartını zorlayacak birşey yaptınız mı?
Hayır yapmadım ama aşırı ısınıyor haddinden fazla. Dokunamıyorum bile ekran kartına. Isıdan olabilir mi acaba? Hiçbir şey yapmıyorken bile kısa sürede ateş gibi oluyor boruları filan

Kartı tamamen izopropil alkol ile temizleyip tekrar bir deneyin derim. Sorunsuz da olabilir.
Bununla ilgili video var mı? Kart hiç açılmadı. Vidalarındaki marka logoları dahi duruyor. O sebeple belki düzelir diye hiç açmadım içini. Açsam da nerelerini temizlemem gerekiyor bilmiyorum zaten

Tecrübeniz yoksa girişmeyin derim temizleme işine, kartı alkole yatırıp fırça ile fırçalamanız lazım. Kart temizlense sorun bir ihtimal giderilebilir ama.

Tecrübeniz yoksa girişmeyin derim temizleme işine, kartı alkole yatırıp fırça ile fırçalamanız lazım. Kart temizlense sorun bir ihtimal giderilebilir ama.
600 tl vermektense söylediğiniz daha mantıklı aslında. Alkol olduğu için uçucudur zaten. Herhangi bir sıkıntı olmaz sanırım. Chipseti falan diş fırçasıyla fırçalasam düzelir mi acaba? Bir de ısıtma işlemi yapıyorlarmış sanırım bilmiyorum kafam durdu üzgünüm kart sıfırdan farksız neden böyle oldu anlamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı