Asus R9 270 ekran kartı FPS sorunu

Charmandertr

Hectopat
Daha fazla  
Geçen sene aldığım Asus R9 270 256bit ekran kartımda FPS sorunu yaşıyorum. Dragon Age ınquisition oyunu benim erkan kartımı desteklemesine rağmen (önerilen sistem gereksinimlerinde benim ekran kartım bulunuyor) low ayarlarda FPS 20'ye kadar düşüyor. Youtube'da videoları izledim benim ekran kartımla Dragon Age'de ultra ayarlarda adam 40-45 FPS alabiliyor. Ayrıca geçen sene Battlefield 4'de low ayarlarda 60 FPS'in altına inmezken şimdi aynı ayarlarda 30 FPS'i görüyorum.

Bu sorun işletim sistemimi Windows 8.1'den 7'ye geçirmemden ya da ekran kartının tozlanmasından olabilir mi? Aldığımdan beri macununu yenilemedim içini de temizletmedim.

FX 8320 3.5Gz
Asus m5a97 R2.0
Asus R9 270
RAM 8 GB

Acil cevap yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun işletim sistemimi Windows 8.1'den 7'ye geçirmemden ya da ekran kartının tozlanmasından olabilir mi?
İkisinden de olabilir. İşletim sistemini Windows 10 yap. Kasanı ve ekran kartını temizle, tozlarını al. Termal macunun varsa işlemcinin termal macununu yenile.

Son olarak da sürücülerini güncelle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı