Asus R9 280 vs Zotac GTX 1050 Ti

HaydarOzturk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar R9 280 kullanıyorum 3 yılı aşkın süredir. Son zamanlarda ekran kartım nedendir bilmiyorum kendisini kapatıyor ısınıp. Fanlarında bir sorun yok. Eski oynadığım ayarlarda oynayamıyorum oyunları. Çift monitör kullanıyorum VGA ve DVI bağlantısı aracılığıyla. Yaşadığım performans sorunlarından dolayı ve garanti süresinin doldugundan da dolayı duzeltemeyecegım ekran kartımı yeni bir ekran kartıyla değişmek istiyorum. Şu anda 700 liram olduğu için Zotac 1050 Ti'yı gözüme kestirdim. Ama arkadaşım performans farkı yaşamazsın yapma etme diye ısrar ediyor. Bu konuda birkaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- ) R9 280'i 1050 Ti ile değiştirmek bir hata mıdır?
2-) Çekirdek hızı ve soğutucular arasındaki farka rağmen performans farkı gerçekten arkadaşımın söylediği gibi düşük olur mu?

Bir iki ay sonra yeni ekran kartları çıkacağı eskilerinin ücretlerinin düşeceğini söyledi arkadaşım. Ama dolar artmakta ve piyasadaki ekran kartlarının stokları hızla tükenmekte.
Sizce beklemeli miyim? Beklersem dolar arttığı için fiyatların artma riski ve stoklarda tükenme riski sizce nedir?

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için ve edeceğiniz yardımlar için teşekkürler.

1) Değildir.
2) Olmaz.

R9 280'i elinden çıkarıp bütçeyi GTX 1060 için zorlarsan efsane olur, yükseltme yapmışken tam yap. Zorlayamasan bile GTX 1050 Ti R9 280'den bariz daha üstün bir kart. Yalnız işlemcin nedir?

Arkadaşın haklı. 700 lira verip geçmeye değmez. Minimum 1060'a geç o karttan. Zotac da almamanı tavsiye ederim.
1050 Ti R9 280'den az üstün bir kart 700 liraya kesinlikle değmez.

Elindeki kartı satıp GTX 1060, GTX 1060 alamıyorsa da elindeki paraya biraz daha ekleyip GTX 1050 Ti almasında yanlış olanın ne olduğunu anlamıyorum. Ödeyeceği para 700 TL değil.

Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Cezam olduğu için yazamadım. Zotac GTX 1060 aldım şuan teslimat sürecinde. Bazı arkadaşlar önermemiş ama yurtdışındaki insanlardan ve birçok farklı bilgili insanların bulunduğu forumlardan baya önerilen bir kart olduğunu, bazı diğer kartlardan performans olarak daha iyi olduğunu öğrendim. Ayrıca 5 yıl garantisi olması da çok cazip geldi. 1070 liraya buldum sıfır ürün ve hemen aldım. İyiki 1050Ti'dan vazgeçirdi yorumlarınız. 850 küsür lira verip 1050Ti alacaktım nerdeyse.

1) Değildir.
2) Olmaz.

R9 280'i elinden çıkarıp bütçeyi GTX 1060 için zorlarsan efsane olur, yükseltme yapmışken tam yap. Zorlayamasan bile GTX 1050 Ti R9 280'den bariz daha üstün bir kart. Yalnız işlemcin nedir?

İşlemcim; AMD FX 8350 Eight-Core Soruna da cevap veremedim zamanında.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı