ASUS R9 280X 3GB vs MSI RX480 8 GB

Mr.Cold

Hectopat
Merhabalar,

1) ASUS R9 280X DirectCU II TOP modeli
  • 3GB GDDR5 384 Bit
  • Çekirdek hızı: 1070 MHz
  • DX 11.2
  • 2013 yılından beri kullanılmış.
  • İkinci el fiyatı: 450 TL

2) MSI Armor AMD Radeon RX 480 modeli.
  • 8 GB GDDR5 256 Bit
  • Çekirdek hızı: 1291 MHz
  • DX 12
  • 2017 yılından itibaren kullanılmış.
  • İkinci el fiyatı: 700 TL
Verilen cevaplara göre 2 kartta da mining yapılmamış.
  • Mevcut anakartım: ASUS M5A97 R2.0
  • Mevcut işlemcim: AMD FX8350
  • Mevut RAM: 8 GB
  • Mevcut PSU: Cooler Master 750W (6 senelik)
Bütçem 500 TL, fakat zorlarsam 700'e çıkabilirim.

Kararsız kalma sebebim: Şu an işsizim. Ekran kartım bozuldu. İki kart arasındaki 250 TL'nin önemini biliyorum ama almışken de biraz daha tam olsun diye de düşünüyorum. En iyi ihtimal ile sistem değişikliğini 2-3 sene sonra yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer garantisiz alacak olursam neye dikkat etmeliyim? Şansa mı kalıyor işim?
Furmark ve OCCT ile test edebilirsiniz. Kartın içi açılmamış olması bence önemli. Vida etiketi oluyor ona dikkat edin. Kart ne kadar sağlam olsa bile teknoloji şans işi ileride bozulabilir ama bunlara dikkat ederseniz iyi olur. Fan testi yapabilirsiniz. Fanları tam hızda çalıştırın ve sesine bakın.

Alacağınız kartı test ederek alın. Testte bakmanız gerekenler sıcaklık değerleri, saat hızları, yük altında çektiği watt değeri göz önünde bulundurun. Teste gitmeden önce modelini tam öğrenip stock değerlerini araştırın testteki değerler ile karşılaştırın. Mining kartlarda genelde watt degeri stocktan daha düşük çıkıyor. En önemli etken vida sticker'larına bakın işlem gördüğünü düşünüyorsanız değerler normal olsa bile almamaya özen gösterin.

Satıcı termal macun yenilemesini yaptığını yazmış. Dolayısıyla sanırım chip tarafındaki vidalar ve vida üstündeki etiket çıkmıştır diye düşünüyorum. Çünkü zamanında kendi ekran kartım için de termal macun yenilemesi yapmıştım.

Satıcı test değerlerinin ekran görüntüsü paylaşmış. Normal gözüküyor. Resmi buraya eklememe sebebim, ilanın açığa çıkmasını istemedim. Dilerseniz özel mesaj yoluyla yollayabilirim kontrol etmeniz için.

Önerdiğiniz test programı var mıdır? Benim aklımda "Furmark" programı var. Sadece bu program yeterli olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı