ASUS R9 280X DirectCU II TOP veya Sapphire R9 280X DUAL-X OC

Sizce hangi ekran kartını tercih etmeliyim ?

• ASUS R9 280X DirectCU II TOP

Oy: 10 71,4%
  • Sapphire R9 280X DUAL-X OC

Oy: 4 28,6%

• Oy verenlerin toplamı
    14
  • Anket kapandı .

Darkness_89

Hectopat
Yer
Ankara
  • Phenom II X6 1090T Black Edition
  • Sapphire HD 6850
  • ASUS M5A97 EVO R2.0
  • Kingston HyperX 8 GB Ram (2x4GB)
  • SSD (Intel 180 GB)
  • HDD ( WD Black 1 TB)
  • CPU Fan Zalman CNPS 11X
  • Power Supply AeroCool 600W (Kasanın üzerinde gelen ürün)

1. Sorum şudur;

Ekran kartımı değiştireceğim, fakat R9 280X'te karar kılmama rağmen ASUS ve Sapphire arasında kalmış durumdayım, bu noktada bana yardımcı olursanız sevinirim. (R9 280X'in dışında önerilere de açığım.)

2. Sorum ;

Şuana kadar hiçbir problem yaşamadım, ama Power Supply'ı yükseltmemi veya 80+ Bronze, Gold vb. PSU almamı önerir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 280x almalısın. GTX770'den daha yeni bir kart. Mantle ile birlikte BF4'te GTX770'ten çok daha iyi performans vermektedir.
O konu da bir şüphem yok zaten, benim asıl sorunum ASUS mu Sapphire mi ? Bu noktada yardım edebilirseniz çok daha memnun olurum. :) 
AMD kartlarda ASUS pek tercih etmeyin. Sapphire almanızda fayda var.
Benimde kararsızlığımın temelinde bu söylem yatıyor aslında, ama bir noktada şehir efsanesi olmasından da şüpheleniyorum. Halihazırda ASUS 400Mhz. daha güçlü Sapphire karşısında.
Yani daha somut veriler varsa elinizde ya da bir deneğiminiz, çok daha faydalı olacak benim için.

R9 280X Toxıc 280X modelleri arasındaki şuan en iyisi bu kart görünüyor. Ben olsam 1000 liralık bütçeme biraz daha ekler en iyisini alırdım.

R9 290X PCS+
Bu üründen yana korkum kasamın AeroCool VS4 olması, kart gözüme çok büyük göründü. Ön slotları açabilmeme rağmen oturacağı yerde yükseklikten kaybetme ihtimali var ne yazık ki, ama tam anlamıyla ölçü alıp inceleyeceğim. Teşekkürler.

Amd'nin R serisi ekrankartların da Asus tercih edilmemeli. Sebebi bakır boruların yanlış konumlandırılmış olması. Sapphire tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Ama ben sizin yerinizde olsam R9 280X alacağıma Nvidia GTX770 alırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı