Asus R9 285 Kasada Yamuk Durması

Slevinus

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım Asus R9 285 ekran kartım kasaya takılınca hafif yamuk duruyor. Ağırlıktan dolayı yerçekimi etkin oluyor sanırım. Bunun bana bir zararı var mı? Ekran kartımın ya da anakartımın zarar görmesi ihtimali var mıdır? Tüm vidaları iyice sıkılmıştır. Teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok yamuk değilse bir sıkıntı olmaz. Ancak için rahat etmiyorsa değişik çözümleri var. Örnek:
images (2).jpg

Ayrıca ekran kartının ısı borusundan bir ip ile kasanın üstünde bir yere bağlayarak da çözebilirsin.

Ayrıca ekran kartının ısı borusundan bir ip ile kasanın üstünde bir yere bağlayarak da çözebilirsin.

Zalman Z3 Plus kasalarda ek fan yuvası bulunuyor kasanın ortasına doğru, o çubuğun ucuna ek destek koyarak ekran kartını tutturuyorum alttan :D

Fan üzerindeki bir açıklıktan ip ile tutturdum sanırım o biraz daha destek sağladı:D

Teşekkürler arkadaşlar ama kalıcı bir çözüm bulmak istiyorum. Allah'tan pci-ex16 yuvasında yamulma falan yok.

Google üzerinden "GPU SAG" olarak aratırsanız sizin kartınızdan çok daha kötü durumda olanlar mevcut, bazı resimlerde slotun kırıldığı bile görülmüş tehlikeli durum.

Kartı kasaya sıkıca sabitlerseniz anakarta düşen yük azalır. Ama kart bayağı ağır galiba. Soğutucu blok yüzünden.

Ayrıca böyle bir kartı sıfır mı aldınız?

Sıfır aldım geçici olarak aldım aslında şu an oyun oynayacak vaktim pek olmadığından ama fazlasıyla yetiyor bana r9 285 şu an için daha yaz gibi 1060 ve ya 1070'e geçmeyi planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı