ASUS R9 380 Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Sorunu

aleynadıgüzel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT ekran kartım var. Görüntü sürücüsü yanıt vermiyor böyle hata veriyor. Sadece tek bir oyunda alıyorum bu hatayı ful ayarlara çektiğim zaman 2-3 dk sonra görüntü siyah oluyor ve çalıştırmayı durduruyor, sonra görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti diyor. Kesin bir şey öneriseniz çözüm sevinirim. Bilgisayarımın her şeyi güncel driver vb...

Sistemim budur;

İŞLEMCİ = AMD FX X 8 8350 4 GHz
RAM = KİNGSTOM HYPERX DD3 8 GB
ANAKART = M5A78L-M LX3
EKRAN KARTI = ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT
GÜÇ KAYNAĞI = FSP 700 WAT

Resim buldum bir tane aynisi bende de oluyor. Çekme vakit kalmadi. Kayboldu baloncuk :)

8b044a2aa348a4507eb0e7ca9a1e1d94.jpg

Sistem güzel fakat yeni gelecek sürücü bile sorununuzu çözmeyecektir büyük ihtimal. Zira AMD artık sürücülerinin Windows 7 optimizesini sağlam yapmıyor. Microsoft bile Windows 7'nin donanım uyumluluğunu geliştirmeyi bıraktı. Eski BIOS + Windows 7 ile bu sorunu yaşamanız kaçınılmaz.
  • Windows 10'a geçin ve sürücülerinizi donanım kimlikleri ile web sitelerinden güncelleyin.
  • BIOS güncellemesi yapın.
Kormanıza gerek yok. Derin bir nefes alın ve işe koyulun. :)

Mecburen bekliyoruz güncellemeri anlaşılan.

Kardeşm bendede aynı sorun mevcut,bundan 5 gün önce yeni aldığım ekran kartını servise yolladım.Ve eski ekran kartımı bilgisayara taktım. Daha bugun metro last light girerken aynı hatayı aldım,ve çok şaşırdım. başka kart takmama rağmen yine aynı sorun yaşanıyor. Bu sorunun 1000 tane sebebi var. Kesin yargılar vermek yanlış olur.Yazılımsal sorundur diye Kendi sistemime 10 defa format attım. ama fayda yok. öyle zannediyorum ki pc donanımlarımdan birisinde 'kısa devre' yaşanmış. özellikle (İŞLEMCİ) şüpheleniyorum.Bence sendede bu olabilir.bu sorunu yaşayanların allah yardımcısı olsun :)

15.11.1 Catalyst bu yazılımda hiçbir sıkıntı olmuyor bende vardı nelerle uğraştım.
Bu yazılımı kur.

Merhaba arkadaşlar. ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT ekran kartım var. Görüntü sürücüsü yanıt vermiyor böyle hata veriyor. Sadece tek bir oyunda alıyorum bu hatayı ful ayarlara çektiğim zaman 2-3 dk sonra görüntü siyah oluyor ve çalıştırmayı durduruyor, sonra görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti diyor. Kesin bir şey öneriseniz çözüm sevinirim. Bilgisayarımın her şeyi güncel driver vb...

Sistemim budur;

İŞLEMCİ = AMD FX X 8 8350 4 GHz
RAM = KİNGSTOM HYPERX DD3 8 GB
ANAKART = M5A78L-M LX3
EKRAN KARTI = ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT
GÜÇ KAYNAĞI = FSP 700 WAT

Resim buldum bir tane aynisi bende de oluyor. Çekme vakit kalmadi. Kayboldu baloncuk :)

Eki Görüntüle 154637

Bende de R9 380X var çok sıkıntı çektim. GPU Tweak varsa slient modunda kullan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı