ASUS R9 380 yeşil ekran hatası

Lexix

Kilopat
Daha fazla  
Son birkaç gündür en az 1 kere olmak üzere yeşil ekran hatası alıyorum. Bu hata tam olarak nedir ve nasıl çözebilirim bu sorunu?

Sistemim.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son birkaç gündür en az 1 kere olmak üzere yeşil ekran hatası alıyorum. Bu hata tam olarak nedir ve nasıl çözebilirim bu sorunu?

Eki Görüntüle 992672
R9 380 ile ilgili bu şekilde baya bir şikayet var. Asus model kartlarda özellikte. Furmark testi yapar mısınz? 10 dakika olacak şekilde herhangi bir kapanma yeşil ekran veya farklı bir sorun alacak mıyız? Bakalım.

R9 380 ile ilgili bu şekilde baya bir şikayet var. Asus model kartlarda özellikte. Furmark testi yapar mısınz? 10 dakika olacak şekilde herhangi bir kapanma yeşil ekran veya farklı bir sorun alacak mıyız? Bakalım.
Furmark testini tamamladım. 1920x1080, 8x MSAA ayarlarında 10 dk boyunca çalıştırdım. Hiçbir sorun olmadı. 10fps civarlarında sıcaklık olarak da 75 derecelere kadar çıktı.

Sorun acaba Radeon Yazılım güncellemesinden olabilir mi? Yeşil ekran verdikten sonra biraz programı kurcalayayım dedim bildirimler kısmında Wattman hatası gibi sorun olduğu yazıyordu. Bununla bir ilgisi olabilir mi?

Furmark testini tamamladım. 1920x1080, 8x MSAA ayarlarında 10 dk boyunca çalıştırdım. Hiçbir sorun olmadı. 10fps civarlarında sıcaklık olarak da 75 derecelere kadar çıktı.

Sorun acaba Radeon Yazılım güncellemesinden olabilir mi? Yeşil ekran verdikten sonra biraz programı kurcalayayım dedim bildirimler kısmında Wattman hatası gibi sorun olduğu yazıyordu. Bununla bir ilgisi olabilir mi?
AMD'nin driverları her zaman sorunlu olmuştur bir önceko WHQL sürücüye dönün.

AMD'nin driverları her zaman sorunlu olmuştur bir önceko WHQL sürücüye dönün.
Bir önceki sürüme döndüm artık sadece amazonda ve netflixde bir şeyler izlerken yeşil ekran hatası aldığımı fark ettim. Eğer sekmelerin birinde diziyi durdurmuş bile olsam bir süre sonra yeşil ekran hatası alıyorum. 2 platformu da kapattığımda hiçbir sorunum olmuyor.

Gerçekten çok garip internetten de biraz araştırdım. Benim gibi bir sorun yaşan yok. Neyse ki sebebini öğrendiğimden çok daha az yeşil ekran hatası alıyorum.

Benim gibi hata alanlara tavsiyem 1 bölüm izledikten sonra tarayıcıyı kapatıp tekrardan açıp kaldığınız yerden izleyin. Her bölümün sonunda bunu yaparsanız yeşil ekran hatası almazsınız (en azından bende böyle işliyor).

eski ekran kartım Msi gaming R9 380'di. Daha sonra da rx 480 kullanmıştım. Ne zaman nvidia'ya geçtim huzuru buldum. Driver, Wattman zımbırtıları ve ayarla uğraşmak işkenceydi. Ekran kartında nvidia , işlemcide amd alacaksın en iyisi :)

eski ekran kartım Msi gaming R9 380'di. Daha sonra da rx 480 kullanmıştım. Ne zaman nvidia'ya geçtim huzuru buldum. Driver, Wattman zımbırtıları ve ayarla uğraşmak işkenceydi. Ekran kartında nvidia , işlemcide amd alacaksın en iyisi :)
PC'yi yenileyeceğim zaman kesinlikle AMD işlemci, Nvidia ekran kartı alacağım son zamanlarda gerçekten bıktırdı.
08.03.2022 Konu güncellemesi: Evet sorun hala devam ediyor. Yakın zamanda bilgisayarıma format atıp tertemiz en baştan bir kurulumla yeniden yapmama rağmen hala Amazon Video ve Netflix giremiyorum yeşil ekran hatası alıyorum. Sadece bunlar olsa sorun değil zaman zaman oyunlarda ekran yırtılmaları, Autocad ve 3Ds Max kullanırken yeşil ekran hataları gibi bir sürü hatayla karşılaşıyorum.

Ekran kartı sürekli sorunlu çalışıyor diyemeyeceğim. Dying Light 2'yi 40-60 fps arasında oynatıyor bunda sorun yok ama internette video izlerken ekran gidiyor tekrar geliyor ve driverlarla alakalı bir sorun olduğuyla ilgili bir bildirim alıyorum. Sürekli bir acaba bunu yapsam kapanır mı? gibi bir düşünceyle bilgisayarı kullanıyorum.

10 aydır PC'yi çok zorlamayarak öyle veya böyle idare ediyorum. Son kez daha buraya yazmak istedim belki sorunun çözümünü bilen birileri vardır diye. Kendim çözüm olarak daha önce denememe rağmen tekrardan yayınlanın tüm driverleri, sorunların minimuma indiği bir driver bulup onu kullanmayı deneyeceğim.

Eğer yeşil ekran hatasının çözümünü biliyorsanız yada bir öneriniz varsa buraya yazabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla bu sorunu sadece ben değil AMD ekran kartı kullanan çoğu kişi bu sorunu yaşıyor. Herkesin farklı bir çözüm yolu var siz de yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı