R9 380 yeşil ekran veriyor

owenjaw

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3 9100-f, ASUS TUF GAMING GTX 1650 SUPER, MSI H310M PRO-VDH PLUS, 8x2 3400 mhz ram, Apacer Panther AS340 240GB SSD.
Ekran kartı
R9 380
İşlemci
FX 8150
Dün gece başladı, Disney Plus'da film izlerken başıma geldi, ortalama 10-15 dakika izledikten sonra yapıyor. Dün gece bayağı bir canımı sıktı. Sonra yattım uyudum. Bugün filme devam etmek istedim, 15 dakika izledim ve yine ekran yemyeşil oldu ve arkadan cızırtılı sesler gelmeye başladı. 2-3 saat Valorant oynadım sabah, bir şey olmadı. 2 olay da Disney Plus'da film izlerken başıma geldi. Herhalde ekran kartının kronik sorunu. Çünkü hep R9 380 kullananlar yaşamış. Bilgisi olan varsa yeşillendirebilir mi?

Bende video izliyordum YouTube'dan bana da siyah ekran oldu cızırtı falan geldi. Güncelleme yaptım .NET Framework yüklendi. Güncellemeyi dün yaptım bugün yemedim siyah ekranı. Bi bak bence güncellemelere.

Umarım 4 aylık bir konuya yazmak kurallara aykırı değildir. Masaüstü bilgisayarımda aynı GPUyu kullanıyorum ve genelde streaming servislerinde bu sorunu yaşıyorum. Ara ara da driver çökmesi ile karşılaşıyorum. Stres testlerinde bir sorunla karşılaşmadım. Driver değiştirmek sorunu çözmüyor. Muhtemelen donanımsal bir sorun. Bu sorunla karşılaşanlar aynı ekran kartını başka bir PC'de denediklerinde aynı sorunu yaşamadıklarını söylüyorlar. Tahminimce donanım kaynaklı ama belirli koşullarda belirli donanım kombinasyonlarında ortaya çıkıyor.

Geri
Yukarı