Asus ROG B550-F ARGB Bağlantısı

vonnc

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar efenim. Yakın zamanda kasa ve anakartımı değiştirdim. Rog B550-F gaming anakart ve Xigmatek X Master kasa satın aldım. Daha önceden aldığım Xigmatek EN42098 Fan set ile beraber kullanıyorum. Kontrolcü üzerinden kumanda ile fanları ayarlayabiliyorum fakat anakart üzerinden 3 pinli ARGB girişine bağlantı yaptığım Armory Crate üzerinden kontrol edemiyorum. Anakart bağlantıyı görüyor fakat ayarlamama izin vermiyor. Sorunu nasıl çözebiliriz ?

1674813862600.png

Kasa üzerindeki bağlantı ile kart üzerindeki bağlantı farklı, tahminime göre kasa fanlarının Rbg'leri 5 Volt ama program 12 Volt'ları kontrol ediyor. Tamamen teknik bilgiden uzak kişisel yorumum bu tabii ki. Sizde de bağlantı kablosu aşağıdaki gibi mi?
Benim kasada da RGB kontrol 3 pin yuvalı ama anakart üzerinde 4 pin var.

Dosya Ekleri

• IMG_20230129_084929.jpg
    IMG_20230129_084929.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 18
Kasa üzerindeki bağlantı ile kart üzerindeki bağlantı farklı, tahminime göre kasa fanlarının Rbg'leri 5 Volt ama program 12 Volt'ları kontrol ediyor. Tamamen teknik bilgiden uzak kişisel yorumum bu tabii ki. Sizde de bağlantı kablosu aşağıdaki gibi mi?
Benim kasada da RGB kontrol 3 pin yuvalı ama anakart üzerinde 4 pin var.
Anakartımda hem 3 pin hem 4 pin çıkış var fakat kontrolcü de 3 pin çıkış mevcut.

Hocam kasa ile gelen kumanda var mı? Ben öyle çözdüm 3 pin çıkışlı yere takacaksın doğru. Kumanda üstündeki yeşil tuşa basınca senkronize oluyor ve program ile kontrol edebiliyorsun.
Kumanda var onun ile kulanıyorum zaten ama üzerinde RGB tuşları hariç yeşil tuş yok.

1675063893425.png

Anakart veya kumanda üzerinde bulunan MB SYNC tuşu ile anakart moduna geçiyormuş. Bukadar basitmiş aslında :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı