ASUS ROG Delta'da olan statik elektrik

Sakura.Suraisu

Centipat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 4000MHz CL18 1.35V Dual Kit RGB LED Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 500GB 980 PRO NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 690
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX 3060 Tİ 8GB 256 BIT
Anakart
MSI MEG Z490 ACE Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(O
İşlemci
Intel Core i9 10900K Soket 1200 10. Nesil 3.70 GHz
Dostlar merhaba.
İlk defa böyle bir problem yaşıyorum. Kulaklığım ASUS ROG Delta. Daha 1 yılı doldurmadı, yeni bir kulaklık, hiçbir arızası bulunmamaktadır. Her şey Windows 10'u güncelledikten sonra oldu. Bilgisayarı "güncelle ve kapat" a bastım ve ertesi gün bilgisayarı müzik dinlemek için açtım. Bir müzik açtım YouTube'tan sonra müzik sorunsuzca çaldı ardından kulaklık çalışmadı ve bilgisayarın sesini kontrol (ses açıp-kapama) etmek istediğim zaman o bölümün iptal olduğu ile ilgili bir bildirim aldım. Sonra kısa bir süre sonra kendiliğinden geldi ses bölümü fakat biraz zaman geçirdikten sonra kulaklığımın sağ kulakçık bölümünde müzik dinlerken veya dinlemeyi kestikten sonra statik elektrik meydana geliyor. Nasıl tanımlasam bilemiyorum... Aniden patlıyor böyle, hani dokunursunuz sonra küçük bir elektrik çarpıntısı olur "pat" diye... Kulaklığımın sağ kulakçık bölümünde aniden bu oluyor. Kusura bakmayın iyi anlatamadıysam :(
İnternetten bazı insanların da bu problemi yaşadığını gördüm anlattıklarına göre. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Her şeyi denedim. Device Manager'dan Update etmeyi de denedim... Ama işe yaramadı...
Hatta bu olaydan sonra odam da dahi statik elektrik oldu. Genelde asla olmaz... Masaya dokundum ve statik elektrik çarptı...
Yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum artık... :(
Keşke güncellemeseydim fakat nereden böyle bir problem olacağını bilebilirdim ki? Hatta kulaklığımın sesi dahi azaldı biraz. Geçmişte ses seviyesini %15'te kullanıyordum, güncelledikten sonra %50-60 da kullanmaya başladım. Çünkü ses seviyesini %15'te çok düşük hissettiriyor ama geçmişte hiç öyle değildi... :(
Şimdiden her şey için çok teşekkür ederim, yardımınızı bekliyorum... Çok sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı