Statik Elektrik Sorunu

Erhan Savaşkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayarımda statik elektrik var. Normalde gücü kesip takınca bilgisayar açılır. Fakat benim bilgisayarımda, güç kesildiğinde bilgisayar ne haldeyse güç gelince de aynı halde kalıyor. (Bilgisayar açıkken güç kesilirse tekrar açılıyor, kapalıyken güç kesilirse tekrar kapalı hale geliyor) Böylece kısır döngü halinde devam ediyor. Bilgisayarı yeniden açmak için bazen anakart pilini çıkarıp takmam gerekiyor. Bazen RAM'i de çıkarıp takmam gerekiyor. Bu sorunu kökten nasıl çözebilirim? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
(Altta yazan sistemin montajını daha yapmadım. Anakartı bekliyorum.)

Son düzenleme:
Bana ana kart kalitesiz gibi geldi. O markayı hiç duymamıştım. Oyunlara falan etki yapmasa bile kaliteli ana kart alınız. Yoksa sıkıntı çıkabiliyor. Bende kaç zamandır sistem toplayacağım diye ayıptır söylemesi ama kıçımı yırtıyorum. Biraz sabırlı olup yeni bir ana kart alın bence. Statik elektrik normalde bilgisayarı çalıştırmaz diye biliyorum bu arada. Sorun donanımsal gibi ama BIOS ayarlarını düzenle bence.

Bana ana kart kalitesiz gibi geldi. O markayı hiç duymamıştım. Oyunlara falan etki yapmasa bile kaliteli ana kart alınız. Yoksa sıkıntı çıkabiliyor. Bende kaç zamandır sistem toplayacağım diye ayıptır söylemesi ama kıçımı yırtıyorum. Biraz sabırlı olup yeni bir ana kart alın bence. Statik elektrik normalde bilgisayarı çalıştırmaz diye biliyorum bu arada. Sorun donanımsal gibi ama BIOS ayarlarını düzenle bence.
Hangi anakarttan bahsediyorsunuz. Asustan mi yoksa fujitsudan mi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı