ASUS ROG Falchion Tuşlarda Çınlama Normal mi?

BurakAskn06

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

3 gündür klavyeyi kullanmaktayım. Cheryy MX Red swicthleri kullanan bu modelde, tuşlara basıldığı zaman hafif bir çınlama sesi geliyor. Yaptığım araştırmalara göre bu ses bu Switch türünü kullanan diğer klavyelerde de olduğunu gördüm. Bu sesi duymak için klavyeye yaklaşmak gerekiyor. Normal yazı yazarken duymanız biraz zor.

Ben ilk defa mekanik klavye kullanıyorum. Bu yüzden bu normal bir şey mi değil mi veya bu ses ilerleyen zamanlarda artar mı bilmiyorum. Sizden ricam mekanik klavye kullanıcıları özellikle de bu cheryy MX Red klavye kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Şu an için aldığım yere iade talebinde bulundum. Pazartesiye kadar kullanıp son kararımı vereceğim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    34,1 KB · Görüntüleme: 50
Bu klavyeyi almayı düşünüyorum ben de , bu sıralar en uygun fiyat 1400tl o yüzden erteledim biraz fakat kesin alacağım rog set var çünkü . ses şikayeti için merak eden arkadaşlar olacaktır , Mesut Çevik'in incelemesini izleyebilir arkadaşlar,tuştan parmağı çekince çınlama duyuluyor.

Siz iade ettiniz mi ? Hangi firmadan ve kaça almıştınız cihazı?

Ben iade etmedim. Penta diye bir firma var. Asus ürünlerinin garanti işlerine bakıyormuş. Ora ile konuşup ses seviyesinin artması durumunda garanti kapmasına gireceğini öğrendim. Garanti kapsamı dışında kalır deselerdi kesin iade edecektim. Şuan için keyifle kullanmaya devam ediyorum.

Klavyeyi sessiz bir ortamda da kullansanız çok dikkatli dinlemediğiniz sürece çınlama sesini duymanız çok zor. Sessi duymak için klavyeye yaklaşmanız gerekiyor diyebilirim. Uzun kullanım senaryosunda ne olur şuan bilmiyorum ama ses artacak gibi durmuyor.

Ben İtopya'dan kampanya ile 1099 TL ye almıştım. En son incehesap 'ta da aynı fiyattaydı. Stok durumu nedir bilmiyorum.
Bu klavyeyi almayı düşünüyorum ben de , bu sıralar en uygun fiyat 1400tl o yüzden erteledim biraz fakat kesin alacağım rog set var çünkü . ses şikayeti için merak eden arkadaşlar olacaktır , Mesut Çevik'in incelemesini izleyebilir arkadaşlar,tuştan parmağı çekince çınlama duyuluyor.

Siz iade ettiniz mi ? Hangi firmadan ve kaça almıştınız cihazı?
Bu gün aynı klavyeyi alan başka bir arkadaş tuşlardan ses gelmediğini söyledi ve bende iade etmeye karar verdim. Ses artacak mı diye beklemek ve strese girmek yerine kurtulmuş olurum.

Son düzenleme:
Ben iade etmedim. Penta diye bir firma var. ASUS ürünlerinin garanti işlerine bakıyormuş. Ora ile konuşup ses seviyesinin artması durumunda garanti kapmasına gireceğini öğrendim. Garanti kapsamı dışında kalır deselerdi kesin iade edecektim. Şu an için keyifle kullanmaya devam ediyorum.

Klavyeyi sessiz bir ortamda da kullansanız çok dikkatli dinlemediğiniz sürece çınlama sesini duymanız çok zor. Sessi duymak için klavyeye yaklaşmanız gerekiyor diyebilirim. Uzun kullanım senaryosunda ne olur şu an bilmiyorum ama ses artacak gibi durmuyor.

Ben İtopya'dan kampanya ile 1099 TL'ye almıştım. En son İncehesap'ta da aynı fiyattaydı. Stok durumu nedir bilmiyorum.

Bugün aynı klavyeyi alan başka bir arkadaş tuşlardan ses gelmediğini söyledi ve bende iade etmeye karar verdim. Ses artacak mı diye beklemek ve strese girmek yerine kurtulmuş olurum.

Hocam iade durumu ne oldu, sonradan fark ettim İtopya'dan alışveriş yapmışsın, bu durumlarda müthiş problemli bir firma kendisi, süreci buraya yazarsan bilgimiz olsun bizim de.

Hocam iade durumu ne oldu, sonradan fark ettim İtopya'dan alışveriş yapmışsın, bu durumlarda müthiş problemli bir firma kendisi, süreci buraya yazarsan bilgimiz olsun bizim de.
Dün iade kabul edildi. Bir sıkıntı çıkartmadılar. Para hesaba geçmedi ama daha 2. gün olduğu içindir. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Ben iade etmedim. Penta diye bir firma var. Asus ürünlerinin garanti işlerine bakıyormuş. Ora ile konuşup ses seviyesinin artması durumunda garanti kapmasına gireceğini öğrendim. Garanti kapsamı dışında kalır deselerdi kesin iade edecektim. Şuan için keyifle kullanmaya devam ediyorum.

Klavyeyi sessiz bir ortamda da kullansanız çok dikkatli dinlemediğiniz sürece çınlama sesini duymanız çok zor. Sessi duymak için klavyeye yaklaşmanız gerekiyor diyebilirim. Uzun kullanım senaryosunda ne olur şuan bilmiyorum ama ses artacak gibi durmuyor.

Ben İtopya'dan kampanya ile 1099 TL ye almıştım. En son incehesap 'ta da aynı fiyattaydı. Stok durumu nedir bilmiyorum.

Bu gün aynı klavyeyi alan başka bir arkadaş tuşlardan ses gelmediğini söyledi ve bende iade etmeye karar verdim. Ses artacak mı diye beklemek ve strese girmek yerine kurtulmuş olurum.
ürünü hala kullanıyormusun düşüncelerin neler bende almayı düşünüyorumda

Geri
Yukarı