ASUS ROG FLOW Z13 ısınır mı ?

Utkubüp

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Asus un yeni cikardigi (ASUS ROG Flow Z13) hakkında bir soru sormak istiyorum. bu tabletin sıvı metal ile sogutuldugunu duydum ama ben bu tableti alsam masaüstü PC ile aynı performansı uzun süre verir mi yani 2 yıl sonra ısınma sorunuyla performans düşmesiyle karşı karşıya kalır mıyım ısınan laptoplar gibi

bu ürünü sadece burada bulabildim doğrumu acaba Türkiye'ye gelirmi bu siteden ASUS ROG Flow Z13 (2022) Gaming Laptop Tablet Bundle, 13.4" 4K UHD+ Display, XG Mobile Dock with RTX 3080, GeForce RTX 3050 Ti, i9-12900H, 16GB RAM, 1TB SSD, Detachable RGB KB, Win11, GZ301ZE-XS94-B - Newegg.com

AYRICA KULLANIMIM ŞU ŞEKİLDE: ben 7/24 bilgisayarını açık tutan programlar ve oyunlar açan birisiyim bilgisayarı çok yoğun kullaniyorum ve bu soruyu ondan soruyorum sizce masaüstü mu toplamam mantıklı(performans ve ısı olmaması için) yoksa Asus rog flow z13 alırsam aynı performansı uzun yıllar ve uzun saatlerde de verebilir mi hangisi mantıklı sizce bırakıyorum bütçe sorun değil teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    383,7 KB · Görüntüleme: 48
Düzenli kullanırsanız ve fazla yüklenmez iseniz olacağını sanmıyorum.

Yani bu termal macun olayı tabletlerde de varsa yılda bir yapabilirsiniz.

Yani performansa dayalı insanlar için bence güzel.. Artık herşey pahalı bence normal içindeki parçalara göre.

ben 7/24 bilgisayarını açık tutan programlar ve oyunlar açan birisiyim bilgisayarı çok yoğun kullaniyorum

Bu kullanim senaryosu icin kesinlikle mantikli olmayan bir cihaz. Bu cihazin en buyuk olayi tasinabilir olmasi. Siz bu sekilde kullandiginiz taktirde zaten tasinabilirlik faktorunu ortadan kaldiriyorsunuz.

Bu kullanim senaryosu icin kesinlikle mantikli olmayan bir cihaz. Bu cihazin en buyuk olayi tasinabilir olmasi. Siz bu sekilde kullandiginiz taktirde zaten tasinabilirlik faktorunu ortadan kaldiriyorsunuz.
Gittiğim yerlere en fazla 1 saat mesefa desem 1 saat dinlenmiş olacak o yüzden haklısınız bu tableti çok zorlamış olcagim için mantıklı değil gibi geldi teşekkürler

Gittiğim yerlere en fazla 1 saat mesefa desem 1 saat dinlenmiş olacak o yüzden haklısınız bu tableti çok zorlamış olcagim için mantıklı değil gibi geldi teşekkürler
Öncelikle herkese merhaba, asus rog flow z13 i9 12900h rtx 3050ti modelini yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Genelde monitöre bağlı bir şekilde kullanıyorum. Deneyimlerim şu şekilde,

> 3050TI 2k için yetersiz kalıyor. Cs veya valorant tarzı oyunlarda yeterli performans veriyor ama pubg gibi ekran kartı ağırlıklı oyunlarda 2k monitörde yetersiz kalıyor.

> Cihaz oyun oynarken ısınıyor ama hiçbir şekilde performansı düşürmüyor. İşlemci bazı anlarda 95 derecelere kadar çıkıyor ama gende maks 90'a çıkıyor.

> Cihazda normal gaming laptoplara göre daha az fan sesi çıkıyor. Hiç rahatsız etmiyor fan sesi.

> Onun dışında kulanımı, taşınabilirliği çok çok iyi. Şarj takılı olmasa bile çok iyi fps değerleri veriyor ama tabi şarjı daha çabuk bitiyor.

Bunlar dışında merak ettiğiniz şeyleri yazarsanız cevaplayabilirim.

Öncelikle herkese merhaba, asus rog flow z13 i9 12900h rtx 3050ti modelini yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Genelde monitöre bağlı bir şekilde kullanıyorum. Deneyimlerim şu şekilde,

> 3050TI 2k için yetersiz kalıyor. Cs veya valorant tarzı oyunlarda yeterli performans veriyor ama pubg gibi ekran kartı ağırlıklı oyunlarda 2k monitörde yetersiz kalıyor.

> Cihaz oyun oynarken ısınıyor ama hiçbir şekilde performansı düşürmüyor. İşlemci bazı anlarda 95 derecelere kadar çıkıyor ama gende maks 90'a çıkıyor.

> Cihazda normal gaming laptoplara göre daha az fan sesi çıkıyor. Hiç rahatsız etmiyor fan sesi.

> Onun dışında kulanımı, taşınabilirliği çok çok iyi. Şarj takılı olmasa bile çok iyi fps değerleri veriyor ama tabi şarjı daha çabuk bitiyor.

Bunlar dışında merak ettiğiniz şeyleri yazarsanız cevaplayabilirim.
almak istediğim net cevap buydu çünkü 95 derece testlerini görmüştüm youtube da ama sizin kullanıp bu şekilde geri dönüş yapmanız daha aydınlattı ısınsa bile performans düşmesi olmadığını duymak rahatlattı teşekkür ederim : )

Yeni konular

Geri
Yukarı