ASUS ROG G16 G614JV-N3110 alınır mı?

Bütçe
42000
Vaktin bu kadar değersiz degilse buraya neden yazıyorsun o zaman? Ben seni etiketleyip soru sormadım. Herkes bilgisini ve fikrini paylaşmak adına buraya giriyor. Adamlar sıvı metal diye yazmış sen diyorsun ki boyle bir sistem yok bu laptopta. Allah seninde yolunu açık etsin ne diyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vaktin bu kadar değersiz degilse buraya neden yazıyorsun o zaman? Ben seni etiketleyip soru sormadım. Herkes bilgisini ve fikrini paylaşmak adına buraya giriyor. Adamlar sıvı metal diye yazmış sen diyorsun ki boyle bir sistem yok bu laptopta. Allah seninde yolunu açık etsin ne diyeyim.
Sistem degil o Allah'in termal arayuz materyali, bahsettigin sey bir sistem degil. Onu anlatmaya calisiyoruz. Likit metal sogutma sistemi ne demek Allah'im yarabbim.

@gen2 haklı. Hadi Vapor Chamber, olsa içinde kaynama noktası çok düşük sıvı var dersin eyvallah derim de öyle bir şey de değil yani :D. İşlemcinin çekirdeği ve soğutma bloğunun yüzeyi pürüzsüz değildir, direkt birbirine değdirsen bile girintiler ve çıkıntılardan etkin bir soğutma olmaz. Macun ikisi arasındaki boşluğu doldurur. ASUS bir süredir iyi bilgisayarlarında termal macun yerine sıvı metal karışımları kullanıyor. Sadece araya sıktığı malzeme değişiyor geri kalan şey gene aynı. Bakır borular, ısıyı dağıtan fan ve işlemci arasını dolduran bir malzeme. Anlaşamadığınız konu ise senin ASUS'un sanki soğutmayı baştan icat etmişçesine sıfırdan inşa edilen bir teknolojiymiş gibi anlatman ve bu konudaki ısrarın.

Kardeşim sıvı metal var diye ben söylemiyorum markanın kendisi ve inceleme videolarında gördüm. Termal macun olsa termal macun var derlerdi herhalde niye yalan söylesinler. Tamam içini açıpda bakmadım kendi gözlerimle ama markayıda yalanlamanın bi anlamı yok yani. Asus bana para da vermiyor sonuçda. Neyse ne, sadece öğrenmek istediğim yılda 1 kez veya 2 yılda bir bakımlarını yaptığımız bilgisayar gibi bununda içini açıp kendimiz o sıvı metali değiştirebilirmiyiz hepsi buydu , arkadaş da uzattı bunda öyle bişey yok diye. Hepsi bundan ibaret abartılacak bişey de yok yani. Sonradanda öğrendim zaten videoları varmış internetde.

Bu bilgisayarda MSI afterburner ile sorun yaşıyorum, açtığım zaman oyunlarda çökme oluyor ve masaüstüne atıyor. Sıfırdan silip herşeyini yeniden kuruyorum Afterburneri fakat yine aynı oluyor. Bu sorunu yaşayan oldumu?

Son düzenleme:
Sürücüleri yükleme işini nasıl yaptın. Benimkinde Wİ-Fİ sembolü de uygulaması da görünmüyor. Asus'un sitesinden driver indireyim diye model numarası aratıyorum, bu model numarası bulunamadı diyor. Sen nasıl çözdün işi @Yusuf38k

Sürücüleri yükleme işini nasıl yaptın. Benimkinde Wi-Fi sembolü de uygulaması da görünmüyor. ASUS'un sitesinden driver indireyim diye model numarası aratıyorum, bu model numarası bulunamadı diyor. Sen nasıl çözdün işi @Yusuf38k

ASUS'un sitesinde var Wi-Fi driveri. Model 614jv serisine bakarsan.

ASUS'un sitesinde var Wi-Fi driveri. Model 614jv serisine bakarsan.
Evet buldum ve yükledim. Çok driver vardı sadece elzem olanları indirim kurdum. Önereceğin başka driverlar var mı? Bir de touchpad, numpad olarak da kullanılabildiğini gördüm videolarda. Acaba bu modellerde de var mı? Ben sürücülerini yükledim.

Bu arada pc'yi oyunda test etmedim. 2 gündür normal kullanıyorum ama gerçekten güzel laptop. Kendi kendime "Biz bu zamana kadar laptop kullanmıyormuşuz" dedim. Ben de ofis laptopu da var. İş için ona geçince kalite farkını direk hissediyorum :)

Evet buldum ve yükledim. Çok driver vardı sadece elzem olanları indirim kurdum. Önereceğin başka driverlar var mı? Bir de touchpad, numpad olarak da kullanılabildiğini gördüm videolarda. Acaba bu modellerde de var mı? Ben sürücülerini yükledim.

Bu arada PC'yi oyunda test etmedim. 2 gündür normal kullanıyorum ama gerçekten güzel laptop. Kendi kendime "Biz bu zamana kadar laptop kullanmıyormuşuz" dedim. Ben de ofis laptopu da var. İş için ona geçince kalite farkını direk hissediyorum :)

Aygıtlardan donanımlara bak, tanınmayan sürücü yoksa, Armoury Crate var sadece onu da kurduysan başka bir şey kurmana gerek yok. Windows Update zaten bulup yüklüyor. Ben "Driver Booster" ile driverları güncelleyim dedim, mahfettim sistemi, saçma sapan MSI Afterburner açınca oyunlardan atıyor masaüstüne. Windows'u tekrar kuracağım, bir daha da böyle üçüncü parti yazılımlara bulaşmayacağım. Oyunlar için gerekli olan DirectX ve Visual C++ All in One var.

Touchpad konusunda, bu modelde ne yazık ki dijital ekran numpadde yok, Scar modelinde vardiye biliyorum.

Bu laptop konusunda bende aynısını düşündüm, bu zamana kadar gerçekten 60Hz eknanlı bilgisayardan buna geçiş yapınca, resmen çağ atlamış gibi oluyor insan. Sadece canımı çok az sıkan, Silent modda bile birazcık ısınması. Yani performans ve Turbo moda almıyorum bile gerek kalmıyor zaten hızlı bilgisayar.

Aygıtlardan donanımlara bak, tanınmayan sürücü yoksa, Armoury Crate var sadece onu da kurduysan başka bir şey kurmana gerek yok. Windows Update zaten bulup yüklüyor. Ben "Driver Booster" ile driverları güncelleyim dedim, mahfettim sistemi, saçma sapan MSI Afterburner açınca oyunlardan atıyor masaüstüne. Windows'u tekrar kuracağım, bir daha da böyle üçüncü parti yazılımlara bulaşmayacağım. Oyunlar için gerekli olan DirectX ve Visual C++ All in One var.

Touchpad konusunda, bu modelde ne yazık ki dijital ekran numpadde yok, Scar modelinde vardiye biliyorum.

Bu laptop konusunda bende aynısını düşündüm, bu zamana kadar gerçekten 60Hz eknanlı bilgisayardan buna geçiş yapınca, resmen çağ atlamış gibi oluyor insan. Sadece canımı çok az sıkan, Silent modda bile birazcık ısınması. Yani performans ve Turbo moda almıyorum bile gerek kalmıyor zaten hızlı bilgisayar.

Daha önce de söyledim. Bu ısınma sorununa çok takılma. Geçen aynı konfigürasyonlarda olan Acer Predatör Hellios sahibi bir arkadaşımın pc'sine baktım. Baya ısınıyordu. Hic dert etmiyordu. 1 saatlik video renderı yaparken fanlar uçak türbini gibi dönüyor. Oyunlarda sen düşün. Altına ne fan ne stand koymuş.

Aynı donanıma sahip Dell Gaminleri de inceledim. Soğutma sistemleri çok iyi bir seri. Ama durduğu yerde fırın gibi çalışıyor. Bu forumdaki yorumlara da baktım kimse şikayetçi değil. Bence kafana takma keyfini çıkar.

Evet 3. parti uygulamaları sakın kullanma. Çoğu marka zaten kendi yazılımları için fazlası ile bunu karşılıyor.

Bu arada Thunderbolt Control Center dire bir driver var. Bunu indirdim ama kuramadım sanırım. Microsoft Store yönlendiriyor. Bunun için hesap mı açmalıyız storeden.

"Oyunlar için gerekli olan DirectX ve Visual C++ All in One var" Şu dediğini nereden nasıl yüklerim.

Daha önce de söyledim. Bu ısınma sorununa çok takılma. Geçen aynı konfigürasyonlarda olan Acer Predatör Hellios sahibi bir arkadaşımın pc'sine baktım. Baya ısınıyordu. Hic dert etmiyordu. 1 saatlik video renderı yaparken fanlar uçak türbini gibi dönüyor. Oyunlarda sen düşün. Altına ne fan ne stand koymuş.

Aynı donanıma sahip Dell Gaminleri de inceledim. Soğutma sistemleri çok iyi bir seri. Ama durduğu yerde fırın gibi çalışıyor. Bu forumdaki yorumlara da baktım kimse şikayetçi değil. Bence kafana takma keyfini çıkar.

Evet 3. parti uygulamaları sakın kullanma. Çoğu marka zaten kendi yazılımları için fazlası ile bunu karşılıyor.

Bu arada Thunderbolt Control Center dire bir driver var. Bunu indirdim ama kuramadım sanırım. Microsoft Store yönlendiriyor. Bunun için hesap mı açmalıyız storeden.

"Oyunlar için gerekli olan DirectX ve Visual C++ All in One var" Şu dediğini nereden nasıl yüklerim.

Download DirectX End-User Runtime from Official Microsoft Download Center
Latest Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One Nov 2023 Download

Bu 2 linkten indirebilirsin ikisini de.

Thunderbolt Control Center kurmadım ben. Görüntü aktarmak için değilmi bu?

Geri
Yukarı