ASUS ROG G513 laptop bakımı ne zaman yapılmalı?

Soft Donanım

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhaba, ben 2021 Ekim ayında ASUS ROG G513IH-HN002 cihazı satın aldım. Cihazı ana bilgisayarım olarak kullanıyorum, demek istediğim tam gün çalışıyor neredeyse her gün. Çok fazla oyun oynamıyorum.

Her neyse, şimdi bu cihazda sıvı metal macun var ve açıkçası sıvı metal macun hakkında pek bilgim yok, tecrübem ise hiç yok. Bu yüzden ben bu cihaza ne zaman bakım yapayım açıkçası bilemiyorum. Bu cihaz 2021 Ekim ayında alındı. Ne zaman toz temizliği ve macun değişimi yapayım?

Toz bakımını 3 ayda bir yapabilirsiniz. Profesyonel değilseniz sıvı metal macun olduğu için açmanızı önermem. Zaten sıvı metal macunlar 2 yıl sıkıntısız götürüyor. Bu sürenin ardından serviste ücretini vererek yenileme işlemini yaptırabilirsiniz.

Toz bakımını 3 ayda bir yapabilirsiniz. Profesyonel değilseniz sıvı metal macun olduğu için açmanızı önermem. Zaten sıvı metal macunlar 2 yıl sıkıntısız götürüyor. Bu sürenin ardından serviste ücretini vererek yenileme işlemini yaptırabilirsiniz.

Teşekkürler. Kendim bakımını yapacağım. Bilgisayar tamiri ( al yap sat) yapıyorum bilgim var.

Geri
Yukarı