ASUS ROG G531 cızırtı sesi

Aynen öyle arkadaşın bahsettiği gibi performans moduna alınca sessiz zamanlar duyuluyor. Alacağınız bütün cihazla da bu durum var. 3 adet ürün kullandım hepsinde vardı. Değişim iade bile yapsan alacağın cihazda da olacak kafaya takmayın.

Ya iki haftalık olunca insan korkuyor hak verirsiniz ki, bende artık öyle düşünüyorum çünkü servise göndersem illaki içini açıp bakacaklar belkide değişim yapmayıp geri gönderecekler ondan duymamaya çalışacağım peki sizde normal internet bakarken tamamen mi kesiliyor yoksa inceden duyuluyor mu ? bende tamamen kesilmiyor sadece azalıp melodi değşiyor oyun oynarken artık sürekli hale geliyor.
Benim bilgisayarımda da aynı durum var. Sorun olarak görmüyorum, tasarruf moduna alınca ses yok denecek kadar azalıyor. Yüksek performansta da oyun oynarken kullanıyorum, fan sesinden o sesi duymuyorum. Değişime gerek yok bence hocam ama siz bilirsiniz.
Sizin bilgisayar ne model hocam
Ya iki haftalık olunca insan korkuyor hak verirsiniz ki, bende artık öyle düşünüyorum çünkü servise göndersem illaki içini açıp bakacaklar belkide değişim yapmayıp geri gönderecekler ondan duymamaya çalışacağım peki sizde normal internet bakarken tamamen mi kesiliyor yoksa inceden duyuluyor mu ? bende tamamen kesilmiyor sadece azalıp melodi değşiyor oyun oynarken artık sürekli hale geliyor.

Sizin bilgisayar ne model hocam
?

Son düzenleme:
SSD markası Micron mu acaba hocam? Benimde Asus Rog G531GU modeli var rahatsız edici bir tiz ses geliyor.

Coil Whine beyler konu açıldıktan sonra çoğu Rog g serisinde gördüm (Zephyrus da dahi duyma fırsatım oldu) ben de yok diyen birinde daha video atınca bariz duyuluyordu özellikle fan modları geçişi arasında daha da belli oluyor, ilk başta çok sinir bozucu geliyor ama zamanla alışıyorsunuz.

Coil Whine beyler konu açıldıktan sonra çoğu Rog g serisinde gördüm (Zephyrus da dahi duyma fırsatım oldu) ben de yok diyen birinde daha video atınca bariz duyuluyordu özellikle fan modları geçişi arasında daha da belli oluyor, ilk başta çok sinir bozucu geliyor ama zamanla alışıyorsunuz.
Tamda g531gt modelini aldıktan sonra böyle bir yorumu görmem bir nebze üzdü ya şansa bak :D Bu arada sağ fan sanırım kronikmiş belli bir süre sonra arızalanıyormuş onu yaşadınız mı siz hocam? Ne zamandır kullanıyorsunuz?

Tamda g531gt modelini aldıktan sonra böyle bir yorumu görmem bir nebze üzdü ya şansa bak :D Bu arada sağ fan sanırım kronikmiş belli bir süre sonra arızalanıyormuş onu yaşadınız mı siz hocam? Ne zamandır kullanıyorsunuz?
Yok sizden duyuyorum ilk defa. Sizin gökkuşağı efekti nasıl çalışıyor hocam tek tek renk değişimi yoksa karışık olarak mı ?

Alıştım desek yeridir. Baya bi inceledim hatta fan kaynaklı diye ve hoparlörde arızalı sol taraf aldığımdan beri ikisi için gönderdim hiç bir işlem yapmadan geri göndermişler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı