Asus Rog G70AB versiyonu mu daha iyi yoksa CG8890 mı?

Marlboro21

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba bu forumun yeni üyesiyim ve siz konu uzmanlarına sorum olacak. Recep beyin facebook sayfası üzerinden bu sayfayı buldum ve umarım yardımcı olurusunuz.
Sorum şu;
  1. Asus Rog G70AB versiyonumu daha iyi yoksa CG8890 mı?
  2. Eğer bu makinelerden herhangi birini almak istersek kime veya hangi mağzaya bakmalıyız? Şöyleki bu makinalar vatanda veya başka bir online alışveriş sitesinde yok ve asus un istanbul şubesine mesaj gönderdim ama ipleyen olmadı. Bu makinalardan birini satin almak için ne yapmalıyım ?
  3. Bu makinlardan herhangi birine verilecek parayla daha iyi bir kasa toplanabilir mi? Toplanırsa bu kasa ile eşdeğer performans sunar mı ?

Şimdiden teşekkürler Cevaplarınızı ivedilikle bekliyorum.....

Son düzenleyen: Moderatör:
Admin değilim ama yinede cevaplayayım...

1- G70AB diye bir versiyon yok diye biliyorum. G50AB ile karıştırmış olabilirsiniz. Ama yinede LGA 2011 sokete sahip olduğundan dolayı CG8890 diyorum. Açılan kasa fanları bile yeter :)
2- CG8890'ı 1-2 ay önce Topkapı Vatan mağazasında görmüştüm. Vatan'ı arayıp sorabilirsin.
3- Bu makinelere vereceğin parayla CG8890'ı havada tokatlayacak bir sistem yapabilirsin. Ben toplama öneririm. :)

G70AB'nin sistem özellikleri:
  • 8 gb 1600 mhz ram, Intel Core i7-4770K
  • NVIDIA GeForce GTX780
Rog CG8890'ın sistem özellikleri:
  • Core™ i7-4960X
  • 8 gb 1600 mhz ram (Sanırım.)
  • GTX690 ekrankartı.
2. sistem daha iyi fakat bunlara verilecek para ile çok daha iyilerini toplayabiliriz. Bence toplama al.

Bende cg 8480 var. Sahane. Bu senın soyledıklerın acayip bir şey. Fakat toplama daha iyiymiş sonradan anladım :)

Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. O zaman sistem onerilerinizi alabilir miyim? Oyun odakli bir makina amacim ve gelecekteki oyunlara da yatirim olsun istiyorum.

Söylediğiniz makineler 12.000 TL civarı bende böyle bir sistem ortaya çıkardım. Bu PC varya RoG serisini havada uçan tekme atar yere inerken de bir sağ kroşe ile işi bitirir. Hiç bir PC bu sistemi geçemez. :)

Ekran Alıntısı.PNG

Not: Stoklarda olmadığı için H110 ekleyemedim. Stoklara gelirse onu alırsınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı