ASUS ROG GL502VE-DM032 nasıldır?

Ben GL553 modelini kullanıyorum. Hem SSD hem de HDD var benim modelde. Servisi aradım ben bu SSD bana yetmez teknik bilgim var ben değiştirsem garanti dışı kalır mı dedim, evet dediler. Yani RAM, HDD, SSD ne değiştirmek istiyorsanız anlaşmalı kargoya verip tabi ki servis ve işçilik bedeli vererek hepimizin yapabildiği şey için onlara yollamamız gerekiyormuş.

Ben Asus Türkiye'yi aradım üzerindeki SSD bana yetmez daha büyük kapasite var elimde değiştirmek istiyorum dedim, bize yollayın yoksa garanti dışı kalır dediler. Siz de arayın sorun emin olun isterseniz.

Son düzenleme:
Selamlar arkadaşlar,
Yorumları tek tek okudum, çok kez sorulmuş ürünün durumunun nasıl olduğunu ancak ben de sormak istiyorum; yıllar sonra bilgisayar alacağım ve bu konuda heyecanlıyım aynı zamanda çokça tereddüt içinde de oldum, çok araştırdım ve bu fiyat çerçevesindeki çoğu bilgisayarda kronik sorun, istediğim gibi olmaması vs. şeylerle karşılaştım. Yıllardır çok düşük düzeyde bir bilgisayar kullandığım için hiçbir zaman ultrada, en yüksek çözünürlükte oynayayım diye bir kaidem olmadı ve olacağını da sanmıyorum. Cs:go ve BDO oynarım en fazla, altta Chrome açık dursun, bana sıkıntı çıkarmasın, tek düşüncem bu. Artık kararımı vermek istiyorum, tekrar yorumlarınızı belirtir misiniz?
Uzun oldu, kusuruma bakmayın...

Selamlar arkadaşlar,
Yorumları tek tek okudum, çok kez sorulmuş ürünün durumunun nasıl olduğunu ancak ben de sormak istiyorum; yıllar sonra bilgisayar alacağım ve bu konuda heyecanlıyım aynı zamanda çokça tereddüt içinde de oldum, çok araştırdım ve bu fiyat çerçevesindeki çoğu bilgisayarda kronik sorun, istediğim gibi olmaması vs. şeylerle karşılaştım. Yıllardır çok düşük düzeyde bir bilgisayar kullandığım için hiçbir zaman ultrada, en yüksek çözünürlükte oynayayım diye bir kaidem olmadı ve olacağını da sanmıyorum. Cs:go ve BDO oynarım en fazla, altta Chrome açık dursun, bana sıkıntı çıkarmasın, tek düşüncem bu. Artık kararımı vermek istiyorum, tekrar yorumlarınızı belirtir misiniz?
Uzun oldu, kusuruma bakmayın...

Şu anda 3799 TL'ya 16 GB ram, IPS ekran, i5-7300hq işlemci, gtx 1050 ti ekran kartı, 128 ssd+1tb hdd şeklinde Lenovo Y520 Legion var, ayrıca bu ürünün aksune gerçek bir oyuncu kasası, kesinlikle kaçırmayın:
Nb Lenovo Y520 Intel Core I5 7300hq 16gb 1tb + 128gb Ssd 4 Gb Gtx 1050 Ti 15.6" Fhd 80wk01b4tx Tknry GittiGidiyor'da 330949150

Eğer sabırlı olursanız 3650 ye de alabilirsiniz, 2 saat önce 2 saatliğine 150 TL indirim vardı mesela ama bitebilir ve bu fiyata bile bulunamayabilir de :)

Sadece IPS ekran bile bu farka değer, Asus'daki TN panel çok can sıkar söyleyeyim, ayrıca çift kanal 16 GB ram sayesinde de hem daha yüksek performans olur, hem de uzun bir süre hiçbir şey değişmek zorunda kalmazsınız.

Bu arada i5-7300HQ ile i7-7700HQ arasındaki oyun performansı farkı en fazla %3-5 arası geziyor. Aklınızı karıştırmasın i7'ler ;)

Ben de bu laptopu yaklaşık 1 hafta önce aldım, başta ekranı çok moralimi bozmuştu, renklerde canlılık yoktu sanki grimsi bir bulut var gibiydi ekranın önünde, bu yüzden iade etmeyi bile düşünmüştüm ama Intel grafik ayarları panelinden doygunluğu 30-35 civarlarına çekince renklere bir canlılık geldi ve ekranla ilgili hiçbir sorunum kalmadı. Performans olarak da gayet memnunum, günlük işleri yaparken veya hafif bir oyun oynarken sesini duymuyorsunuz bile. Ama PUBG, Witcher vs. gibi oyunlar oynarken çift fan çalışmaya başlayıp biraz ses yapıyor ama çok fazla denilemez o sese de. Isınma konusunda ise şu ana kadar tecrübe ettiğim kadarıyla bilgisayarın wasd bölümü, ok tuşları ve kol dayama paneli ısınmıyor, sıcaklık ancak orta bölümlerde hissediliyor, ekran kartının ise 80 dereceyi geçtiğini görmedim henüz. Umarım yardımcı olmuştur.

Bu Asus GL502VE-DM032 ‘nin SSD okuma ve yazma hızlarını ölçüp paylaşabilir misiniz arkadaşlar rica etsem. Şu anda kafama takılan tek şey bu.

Geri
Yukarı