Asus ROG GL503VM ani FPS düşme problemi

Ekremch

Decapat
5 ay önce Asus ROG GL503VM dizüstü aldım. GTA V ve PUBG oynarken FPS düşüşleri yaşıyorum. Grafik ayarları yüksekte oynuyorum düşürünce de FPS değişmiyor. Sürekli ani düşüşler oluyor. 75-80 FPS'den 50'ye 40'a düşüyor. Normalde 75 alması bile normal mi? Düşüşler neyden kaynaklanıyor olabilir?
Ayni laptoptan iki tane aldık. Kuzeniminkinde ise oyuna başladıktan 20-30 sn sonra 20-25 FPS'e düşüyor ve hep 20-25 arasında kalıyor. Servise gönderdik ancak bir şey değişmedi. Sorun ne olabilir?
Özellikleri: GTX 1060 6 GB, i7 7700HQ, 16 GB RAM, 250 GB SSD.

Sadece PUBG’de mi? PUBG’nin senkronozasyon sorunları var zaten FPS değişimleri gayet normal. Benimde bir arkadaşım uçakta 80-99FPS atladın 45FPS yere düştün 60 sabit 60 çatışma anlarında 30-35 görüyor bazen, oyundan kaynaklı problemde olabiliyor.

Sadece PUBG’de mi? PUBG’nin senkronozasyon sorunları var zaten FPS değişimleri gayet normal. Benimde bir arkadaşım uçakta 80-99FPS atladın 45FPS yere düştün 60 sabit 60 çatışma anlarında 30-35 görüyor bazen, oyundan kaynaklı problemde olabiliyor.
Hayır GTA 5'te de düşüyor hatta pubg mobilde bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
laptoplarda olması gereken ayarları düşürdüğünüz zaman ekran kartı kullanımı azalır fps'in aynı kalmasının sebebi bu buna bi çare yok. Pubg oyununda bende sıkıntı yaşıyorum optimizasyonu çok kötü çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı