ASUS ROG GL552VW NVMe M.2 SSD desteği

oxxo34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim laptopum NVMe destekliyordu, desteklemiyor mu anlamadım. Kafam karıştı, modeli ASUS ROG GL552VW.
NVME.jpg

M.2 Standartını destekliyor. M.2 NVMe'yi desteklemiyor.

Elimde bir tane NVMe var slot olarak oturuyor ama sıvı stemasindan sonra eski sssdm gumledi ve şu an elimde de test edecek bir M.2 SSD yok şimdi slota tam oturuyor ama dediğim gibi slotum şu anlık ne durumda bilmiyorum

Elimde bir tane NVMe var slot olarak oturuyor ama sıvı stemasindan sonra eski sssdm gumledi ve şu an elimde de test edecek bir M.2 SSD yok şimdi slota tam oturuyor ama dediğim gibi slotum şu anlık ne durumda bilmiyorum
Buradan bu konu hakkında bir şey söylemem doğru olmaz maalesef.

Slotunun çalışıp çalışmadığını buradan anlama gibi bir lüksümüz yok. Yeni alağın SSD'ye de zarar verebilirsin. Bunu göz önünde bulundur ve çevrende ki bildiğin, güvendiğin bilgisayar servislerini araştır.

Cihazınız NVMe SSD destekliyor. 2280 pcıex4 olarak tanımladığı şey NVMe SSD.

Yani o zaman sıvı temasindan dolayı büyük ihtimal toksitlenme yaptı yuva ondan görmüyor NVMe SSD'yı. Çünkü taktıgimda SSD ısınıyor ama belirti yok.
Slotunun çalışıp çalışmadığını buradan anlama gibi bir lüksümüz yok. Yeni alağın SSD'ye de zarar verebilirsin. Bunu göz önünde bulundur ve çevrende ki bildiğin, güvendiğin bilgisayar servislerini araştır.

Yarın bilgisayarcı ya götüreceğim sadece aklımda olan soru uyumlu olur mu olmaz mı sorusuydu çünkü forumlarda hep karmaşık bilgi vardı. Teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı