NVMe M.2 SSD yuvası ekran kartının altında olması sorun olur mu?

X470 AORUS ULTRA GAMING kullanıyorum. James Donkey M2 almıştım. Ekran kartının altındaki yuva 3.0. O yüzden oraya takmıştım. Alttaki port 2.0. Ekran kartı nitro 590 idi. 80 derecelere çıktığı oluyordu. Bir kaç ay sonra M2 bozuldu. Fakat sebebi başka da olabilir. Gelen yeni M2'yi riske atmadan alta soğutucusuz bağladım. 4-5 senedir sorunsuz kullandım.​

Yer sorunu olunca geçen ay ince geceden wd blue m2 denk getirmiştim. Zaman bulamayıp takamamıştım. Bugün taktım vida uydurdum filan uğraştım üst kısma. Hızı da fazla olunca üstte durması lazım. Soğutucusunu da taktım. Ekran kartının soğutma demiri ve fotoğraftaki m2 soğutucu yan yana geliyor.

Bu durumda kullananlar ne dersiniz, korkmaya gerek var mı?

Galiba yaşanacak gibi. Diski taktım, ilk açılış 41 derece idi. Disk görünmezdi, yapılandırmadan gpt yaptım, ikiye böldüm ve uzun format yaptım sıra ile. İkinci işlem bitince disk programını açtığımda sıcaklık bu idi. Şu an içi boş 50 derece. Windows ve oyunları buna kuracaktım. Oyun açıp, boş iken deneyeyim bakalım. Ekran kartı ısınca neler olacak? Yoksa M2 kullanıldığında bu değerlere çıkması normal mi? Fakat şu an James Donkey 1 TB oyun içinde bile 50 derece.

Dosya Ekleri

• 1000.png
    1000.png
    426,7 KB · Görüntüleme: 7
  • m22.jpg
    m22.jpg
    103,1 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı