Asus ROG GTX 1660 Super 0Db ayarı nasıl açılır?

Glioma

Hectopat
Selamlar, 3 hafta önce bir hazır sistem aldım. Ekran kartım ise Asus Rog GTX 1660 Super. Ekran kartında 55 dereceyi geçince fanlarını açmasını sağlayacak 0 Db ayarı adında bir ayar varmış fakat nasıl açılacağını bilmiyorum. Bu ayarı nasıl açacağım? ve ekran kartım bu şekilde uzun süre fanlarını çalıştırmazsa bir sıkıntı olur mu? Uzun süre oyun oynamayıp sadece internette gezdiğim çok oluyor.

Açmana gerek yok diye biliyorum o kendiliğinden zaten açık geliyor yanlışım varsa düzeltin.
Kendiliğinden öyle diye biliyorum.
Herkese öyle geliyor galiba. Ama benimkinin fanları her zaman çalışıyor. Fan ayarlarımı Al Suite 3'te ki Fan Xpert kısmından yapıyorum. Oradaki 4 mod arasında geçiş yaparken ekran kartı ve işlemci fanlarının da hızı değişiyor. Mesela Silent moda alınca fanları yavaşlıyor ama Turbo modda artıyor. Yani fanlar her zaman açık. Ekran kartım hep 55 derecenin üzerinde olabilir mi?

Selamlar, 3 hafta önce bir hazır sistem aldım. Ekran kartım ise ASUS ROG GTX 1660 Super. Ekran kartında 55 dereceyi geçince fanlarını açmasını sağlayacak 0 DB ayarı adında bir ayar varmış fakat nasıl açılacağını bilmiyorum. Bu ayarı nasıl açacağım? Ve ekran kartım bu şekilde uzun süre fanlarını çalıştırmazsa bir sıkıntı olur mu? Uzun süre oyun oynamayıp sadece internette gezdiğim çok oluyor.

Ekran kartının üzerin de küçük bir düğme var. Q mode ve P mode şeklinde onu Q olan kısma getireceksin. Fanlar 55 derece üstüne çıkınca sadece çalışacak.

Teşekkürler. Dediğiniz butonu buldum. Peki bu şekilde kullanmak ekran kartına zarar verir mi? Ona göre Q Mode'a alacağım

Hayır hiçbir zarar vermez. Bende aynı şekil de kullanıyorum. Bu kart için 55 derece gayet serin bir değer zaten yük altına girdiği anda kart kendini 55-65 derece aralar da sabit tutuyor. Bende bu şekil de kullanıyorum. Bu kartlar zaten sessizlik odaklı oldukları için o şekil de tasarlanırlar.

Hayır hiçbir zarar vermez. Bende aynı şekil de kullanıyorum. Bu kart için 55 derece gayet serin bir değer zaten yük altına girdiği anda kart kendini 55-65 derece aralar da sabit tutuyor. Bende bu şekil de kullanıyorum. Bu kartlar zaten sessizlik odaklı oldukları için o şekil de tasarlanırlar.
Tamamdır teşekkür ederim.

Hocam bende Q mode aldım aynı ekran kartı bende de var. Herhangi bir performans kaybı oluyor mu?
Oyun dışında fanlarım düşük hızda olduğu için bazen fazla uygulama açınca biraz ısınıyor ve fanlar devreye giriyor o zaman hızlandırıyorum. Oyundayken zaten bilgisayarın sıcaklığından otomatik açıyor. O yüzden bende bir sorun yok, sizde de olmaycağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı