Asus ROG GTX 780 Ti POSEIDON'a hazır mısınız?

Asus'un yeni tasarım ekran kartı ROG GTX 780 Ti POSEIDON tam anlamıyla mühendislik harikası. Daha önce ARES II'de kullanılan Direct CU H20 Soğutucusu kullanacak bu canavar. Bu Hava Soğutma ve Sıvı Soğutmayı bileştiren soğutma ile Overclock tutkunları sınırları iyice zorlayacak. Kart 6GB GDDR5 bellekle 2880 Stream işlemciyle gelecek. Ayrıca Kart 384 bit. Kartta 2 DVI,1 HDMI ve 1 Display Port var.

fe907d.jpg

Abicim anlamıyorsun bizi bu kart hava soğutmalı değil özel bir su soğutmalı kart. Su soğutmadan bahsediyoruz o dediğin soğutucular faklı kategori bu farklı kategori. :D

Ayrıca kartın hızları daha açıklanmadı dur bakalım. :D

Ayrıca sor Recep Abi'ye de sor Haluk abiye de sor cevaplasın bu soğutucu o dediğin soğutucuların rakibi mi diye.

Gün gelir de MSI da su soğutmalı kartlar üretmeye başlarsa o zaman ürettiği su soğutmalı kartları böyle kartlarla kıyaslarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gel gelelim kaynaklarınızı doğrulamanızda fayda var, aldığım duyumlara göre bu kart GTX 780 Ti değil GTX 780. Hatta aldığım duyumların da geçerli olduğunu düşünüyorum çünkü bizzat gördüm.

Burada GTX 780 Ti Rog için paylaşılan bir resim var;
GTX-780-Ti-ROG-Poseidon-1.jpg

Ekran kartının üzerine dikkatli bakarsanız "GK110 300-A1" yazdığını okuyabilirsiniz ki bu da GTX 780'de kullanılan ile aynı grafik birimi.

GTX 780'de açıkca belli olan "GK110-300-A1" mimarili GPU;
gpu.jpg

GTX 780 Ti'de kullanılan ağabeyi "GK110-425-B1";
gpu.jpg

Bakalım zaman neler gösterecek. :D

-- Güncelleme:
A couple of days ago we saw a teaser of Asus' upcoming Poseidon graphics card, and now the folks over at SweClockers have managed to snatch a couple more images. While at first we thought it was going to be a GTX 780 Ti underwater, which would have been the logical conclusion, it turns out that it is actually 'only' a GTX 780.
Bir kaç gün önce Asus'un yolda olan ekran kartına dair "teaser" gördük, ve şimdi SweClockers'daki arkadaşlar bir kaç resme daha ulaşmayı başardı. İlk başta düşüncemiz su altında(?) GTX 780 Ti olacağı yönündeydi, hani şu daha mantıklı bir karar olan, ama görünen o ki bu sadece GTX 780 olacak.
http://www.tomshardware.com/news/asus-780-gtx-poseidon-rog,25280.html

...ve Kral'ınız tahttan daha oturamadan iner. (Oturamadan nasıl inecek ise artık. :D)

Zaten MSI'ın Gaming serisi ile Lightning yani normal serisi aynıdır, pek fark yok. Bana farkları anlatır mısın? Sözde oyunculara özel bir seri üretmişler böyle olunca da insan bam başka bir ürün bekliyor, ancak normal seriden bir farkı yok sadece üzerinde ejderha Fotoğrafı var. Bir de rengi kırmızı. Performansı fark etmemiş insan bari tasarımı değiştirirdi değil mi? :)

Fark dediğin şöyle olur ASUS'un normal ürünlerine göre ürettiği ROG serisi belli ap açık oyun tutkunlarına özel ürünler. Çünkü hepsi canavar sen de gayet iyi biliyorsun.

MSI GTX 780 Lightning:

vghdg.jpg

vghb3.jpg

Asus GTX 780 DirectCU II OC:

vghdu.jpg

vghbk.jpg

Asus Matrix Platinum R9 280X (ROG):

vghc0.jpg

MSI GTX 760 Twin Frozr Gaming:

vghgk.jpg

vghgx.jpg

Peki Haluk abi sence ASUS'un ROG serisi ile MSI'ın Gaming serisi karşı karşıya koyulup kıyaslanabilir mi sence?

Bir de 2 markayı karşı karşıya koyup ROG serisi Gaming serisi, iki markanın da bütün anakartlarını, bütün ekran kartlarını ve kalitelerini ortaya koyup öyle kıyaslama yapmanızı istiyorum.

Bir de GTX 780 Ti ROG Poseidon hakkındaki görüşünü merak ediyorum, arkadaş OC tutkunlarının tercih etmeyeceği bir kart demiş sence öyle mi?

Peki Haluk abi sence ASUS'un ROG serisi ile MSI'ın Gaming serisi karşı karşıya koyulup kıyaslanabilir mi sence?

Bir de 2 markayı karşı karşıya koyup ROG serisi Gaming serisi, iki markanın da bütün anakartlarını, bütün ekran kartlarını ve kalitelerini ortaya koyup öyle kıyaslama yapmanızı istiyorum.

Bir de GTX 780 Ti ROG Poseidon hakkındaki görüşünü merak ediyorum, arkadaş OC tutkunlarının tercih etmeyeceği bir kart demiş sence öyle mi?
Evet çünkü bu kart GTX 780 Ti değil GTX 780'dir. GTX 780 de tercih edilebilir ama zaten potansiyelini kanıtlamış bir EVGA ve gelmekte olan Lightning var GTX 780 Ti için.

Kart GK110-425 B1 GPU'sunu taşıyor, nasıl GTX 780 olabilir ki?

Kaynak DH.

Asus melez soğutuculu GeForce GTX 780 Ti ROG Poseidon ekran kartını gösterdi

Altta yazmışlar zaten kart "GK110-425 B1 GPU'sundan güç alıyor" diye.

DH kaynağına inanmazsan yabancı siteden de bir yazı kaynağı.

ASUS Shows Off The ROG GTX 780 Ti Poseidon With Hybrid Cooling Design | TechNationNews.com

Burada da yazmışlar zaten GPU'nun ismini altta.
Dong! Yanlış cevap. :p

5 Aralıkta paylaşılmış güncel bir haber;
Asus ROG Poseidon Graphics Card Seen in Pictures

Haberin kaynağı "SweClockers", hani şu resimlerini sızdıran adamlar. :D

- - - Güncellendi - - -

Buyrun, ben demiştim. :D

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_gtx_780_poseidon_platinum_review,1.html
ASUS GTX 780 Poseidon Platinum incelendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı