ASUS ROG LC360 sessiz ve iyi mi?

Yang Mills

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Tokyo
Daha fazla  
11700K ısınan bir işlemci diye biliyorum. Bu işlemciyle 50 derecede tutulmuş. Biraz fazla az değil mi? Bu işlemci mi ısınmıyor yoksa soğutucu mu iyi soğutuyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TUF LC240 versiyonu aynı işlemci ile 67 derecelerde. Bir fan ve kasa 15 derece düşürebilecek güçte mi? TUF ile ROG arasında çok fazla fark olması mantıksız değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Soğutma performansı ilginç ama hiçbir yerde ses testi yok. Tek hatırladığım şey çoğu sıvı soğutmanın olduğu bir testte ses testinde ilk 10'da olması.
Bu tier list'te LC240 Tier A iken PF240 Tier B.

Alttaki videoda pompasının ve fanlarının sessiz olduğundan bahsetmiş. Hem 5950X kullanılmış. Amazon yorumlarından bazıları sessiz bazıları sesli demiş.

Ek olarak pompası RGB mi ARGB mi anlayamadım. Fanlar ARGB ama pompayı anlayamadım.

11700K ısınan bir işlemci diye biliyorum. Bu işlemciyle 50 derecede tutulmuş. Biraz fazla az değil mi? Bu işlemci mi ısınmıyor yoksa soğutucu mu iyi soğutuyor?

TUF LC240 versiyonu aynı işlemci ile 67 derecelerde. Bir fan ve kasa 15 derece düşürebilecek güçte mi? TUF ile ROG arasında çok fazla fark olması mantıksız değil mi?
11900K oyun testlerine de bakarsan durumu anlayabilirsin. Bu işlemciler oyunlarda o kadar ısınmıyor. Render, AVX512, yapay zeka uygulamaları, Prime 95, Cinebench gibi testlerde uçuyor.

Oyunlarda 70 dereceyi geçtiklerini çok çok nadir gördüm.

Kasana sığıyorsa Liquid Freezer 360 en iyi tercih.

Sessizlik önemliyse Be Quiet Pure Loop 360 alacaksın.

Geç oldu kusura bakmayın. Ona baktım ama tasarımı çok kötü geldi. Tasarımın önemli olduğunu söylememişim özür dilerim.
11900K oyun testlerine de bakarsan durumu anlayabilirsin. Bu işlemciler oyunlarda o kadar ısınmıyor. Render, AVX512, yapay zeka uygulamaları, Prime 95, Cinebench gibi testlerde uçuyor.

Oyunlarda 70 dereceyi geçtiklerini çok çok nadir gördüm.

Kasana sığıyorsa Liquid Freezer 360 en iyi tercih.
Peki LC360 sessiz bir soğutma mi?

Geç oldu kusura bakmayın. Ona baktım ama tasarımı çok kötü geldi. Tasarımın önemli olduğunu söylememişim özür dilerim.

Peki LC360 sessiz bir soğutma mi?
1619799111124.png

Sessiz olduğunu söyleyemem. 37.6 dBA'ya kadar çıkıyor. Oda koşullarının da 10-15 dBA olduğunu düşünürsek ortalama 50 dBA'lık bir ses duyacaksın. 3 tanesi aynı anda çalışacağı için 60-65'leri görecektir.

Geri
Yukarı