ASUS ROG Maximus XII Extreme RAM MHz öğrenme

tumer3k

Centipat
Ben şunu anlamadım, çoğu anakartta MHz değeri overclock üzerinden yazılıyor mesele 3200mhz(o.c) şeklinde. Peki bunun o.c olmadan ilk geldiği MHz nedir onu neden yazmıyorlar? Bir de çoğu anakartın overclocksuz değerleri 3000'in altında sanırım. Vatan'da 8000 TL'lik anakart baktım overclock ile 4000 küsur MHz olan anakart normalde 2800- 2900 küsur MHz gözüküyor en fazla. Nedir bu şimdi anlamış değilim overclocksuz değerler neden bu kadar düşük ya da ben mi yanlış biliyorum? Dediğim ürünün değeri 2800-2900 MHz'den fazla mıdır? Eğer öyleyse overclocksuz değeri nasıl bulabilirim? Ürüne dün bakmıştım şimdi hemen linkini bulup şuraya yapıştırıyorum.

Ürün özelliklerine bakın overclocksuz değerleri aşırı derecede düşük. Millet 8000 TL verip overclock mu yapmak zorunda bir de, neden böyle?

Belleklerin çoğunluğu başlangıç olarak 2133 MHz değerinde çalışır. Bazıları da 2400 veya 2666 MHz. Bu değerlerin üzerine çıkarmak için XMP/DOCP açmak zorundasınız. Belleklerdeki OC bunu ifade diyor. İstisnası belki vardır ama masaüstü belleklerin hiçbiri takar takmaz 3000 - 3200 MHz gibi değerlerde çalışmaz. Belleğin başlangıç frekansı SPD diye geçer. Belleğin kendi ürün sayfasında yazıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı