ASUS ROG Muck oyununda sıcaklık değerleri

Ah şu forumda yeni olanlar... Sizler daha bir şey bilmeden hemen nasılda bilirmiş gibi kesin yorum yapıyorsunuz? Gerçekten garipsiniz. 90 dereceye kadar iyidir, 95 derece sistem zorlayan -BF1, BF4, BF5, RDR2, CyberPunk 2077- oyunlarda normal kabul edilir. 70 derede bir dizüstü bilgisayarın göremeyeceği sıcaklıklardır. Bilmeden yorum yapmayın, bari kesin gibi konuşmayın.
Masaüstü mü bu?
90 dereceye kadar iyidir. 95'te BF tarzı yüksek W kullanan oyunlar için normaldir.
Bilmeden burda boş boş mesaj yazmayın.

Bana bu konuyu attın da buradaki arkadaşlarda senin gibi bilmeden yazanlar.
Ayrıca 2018 yılına ait.
Sanki bu işte uzman biri yazmış gibi atıyorsun 🤣
Ayrıca ortadaki o dereceler oyun içi değil. Bundan eminim.

Hocam bana öbür konumda çok yardımcı olmuştunuz çok teşekkürler. Bir içim huylandı dereceyi görünce sormak istedim. Ve ne kadar süre turbo modunda çalıştırabilirim bir zararı olmadan?
Hocam şu an işlemci sıcaklığı normal ancak ekran kartı hafiften ısınmış. Bunun dışında tabloda bir problem yok. Turbo modu biraz sıkıntılı hocam. Yani turbo modu işlemciyi ve ekran kartını son sınırına kadar zorladığı için pek uzun tutmamak gerek. Bence 5 saat en fazla değer, eğer işlemci gerekli değil ise performans modu da işe yarar sadece işlemci sınırlarını zorlamaz o kadar.

Tamam hocam: @çokdüşünenbiri , @T129Atak ve %90 ihtimalle @Radeon RX 5500M hocam da haksız ve siz %100 dizüstü bilgisayar uzmanı 218 mesajlı ve bunun sadece "4" tanesi dizüstü bilgisayar kısmında olan profesör sen haklısın.
Bana bu konuyu attın da buradaki arkadaşlarda senin gibi bilmeden yazanlar.
Ayrıca 2018 yılına ait.
Sanki bu işte uzman biri yazmış gibi atıyorsun 🤣
Hocam sadece "4" adet mesajı dizüstü bilgisayar bölümünde ve yaptıklarına bakar mısınız? Valla yazık kafasına...

Hocam şu an işlemci sıcaklığı normal ancak ekran kartı hafiften ısınmış. Bunun dışında tabloda bir problem yok. Turbo modu biraz sıkıntılı hocam. Yani turbo modu işlemciyi ve ekran kartını son sınırına kadar zorladığı için pek uzun tutmamak gerek. Bence 5 saat en fazla değer, eğer işlemci gerekli değil ise performans modu da işe yarar sadece işlemci sınırlarını zorlamaz o kadar.

Tamam hocam: @çokdüşünenbiri , @T129Atak ve %90 ihtimalle @Radeon RX 5500M hocam da haksız ve siz %100 dizüstü bilgisayar uzmanı 218 mesajlı ve bunun sadece "4" tanesi dizüstü bilgisayar kısmında olan profesör sen haklısın.

Hocam sadece "4" adet mesajı dizüstü bilgisayar bölümünde ve yaptıklarına bakar mısınız? Valla yazık kafasına...
Hocam boşa kendinizi yormayın. Onlarca yerli-yabancı, amatör-profesyonel inceleme ve testler bulunmakta. Birkaç model dışında tüm oyuncu laptopları özellikle de giriş-orta segment 90-95 derecelerde çalışmakta. Bunun normal olduğunu anlatmadan da herkesin görmesi lazım ama göremeyenler de oluyor maalesef.

Isının azalması için manuel mod ile fanları fulleyebilirsiniz, ki gerek yok.

Dosya Ekleri

• 1627677751781.png
    1627677751781.png
    468 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam boşa kendinizi yormayın. Onlarca yerli-yabancı, amatör-profesyonel inceleme ve testler bulunmakta. Birkaç model dışında tüm oyuncu laptopları özellikle de giriş-orta segment 90-95 derecelerde çalışmakta. Bunun normal olduğunu anlatmadan da herkesin görmesi lazım ama göremeyenler de oluyor maalesef.

Ben denedim hocam, en azından denedim...

@xbea hocam uykudayken bilgisayar prizden çıkartmasam bir şey olur mu?

Hiçbir şey olmaz hocam, merak etmeyin. Ben kaç kere öyle kullandım, anormal hiçbir şey yok, merak etmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı