ASUS ROG PG32UCDM vs PG32UCDP

Tiger1

Hectopat
Arkadaşlar okuyup geçmeyin, rica ediyorum bir fikir verin. Öncelikle ASUS bu sene konu başlığındaki 2 ayrı monitörü satışa sundu. PG32UCDM, 32 inç 4K 240 Hertz'lik OLED bir monitör. PG32UCDP ise 32 inç OLED Dual monitör. Yani 1080P'de 480 Hertz, 4K'da ise 240 Hertz destekliyor. Ben şu an 1080p 360 Hertz TN panel kullanıyorum. Bu monitörü sadece rekabetçi oyunlar ve günlük işler için kullanıyorum. Bunun yanı sıra hikayeli oyunlar ve film izlerken bu monitör tatmin etmiyor. Bu yüzden konu başlığındaki 2 monitörden birini alacağım. Şu an önümde 2 seçenek var ve hangisine göre hareket etsem bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. 1.seçenek olarak şu anki monitörümü rekabetçi oyunlarda, PG32UCDM monitörünü ise hikayeli oyunlar ve filmlerde kullanabilirim. Kısacası çift monitör kullanarak devam ederim. 2. seçenek ise PG32UCDP Dual monitörü alıp hem rekabetçi hem hikayeli oyunlarda kullanabilirim ve şu anki monitörümü de haliyle satarım. Umarım anlatabilmişimdir. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Çift monitör tadından yenmez bir nimet gibi oluyor ama tabi siz bilirsiniz tek başına kullanmak istediğiniz model muhtemelen dudak uçuklatan cinsten olacaktır. fiyatın dair bilgi bulamadım ancak diğer model bile baya pahalı

Hocam bütçem sınırsız o yönden sıkıntı yok sadece tercihimi hangi yönde yapsam onu bilemedim.

Hocam bütçem sınırsız o yönden sıkıntı yok sadece tercihimi hangi yönde yapsam onu bilemedim.

Bütçeden de ziyade şöyle söyleyeyim çift monitör olması işleri 2'ye bölmek aşırı konfor sağlar diğer monitörde de ekran ikiye bölünebilir neticede kavis vesaire var fakat gerçekten fiziksel olarak kullanılabilen 2 adet monitör yerine yapay bir şekilde aynı monitörü ikiye bölmek hiç de konforlu değil tavsiye olarak konforunuza düşkünseniz 2 adet ayrı monitör tavsiye ederim sizin de dediğiniz gibi FPS oynarken TN paneli rahatlıkla kullanabilir diğer işlemler için ise bu muazzam özellikleri olan monitörü tercih edebilirsiniz iyi sosyaller.

Hocam 32 inç 4k bir monitör kullanıyorum. 32 inç boyutunun rekabetçi oyunlar için büyük olduğunu düşünüyorum. 27 inç almanı tavsiye ederim. 4k 240 işini fazlasıyla görecektir ancak 32 inç büyük. dual almana kanımca gerek yok.

Konu günceldir , başka fikri olanları da bekliyorum.

Ben olsam hiç iki monitörle uğraşmam. Hem zaten 32 inç olarak değil sadece menüden 27 ve 24 inç olarak da kullanabilirsin o monitörü oledin tepkiselligi en kral TN monitörde dahi yok buna profesyonel BenQ zowie de dahil. 4k 240 Hz ve 1080p 480 Hz olayı muazzam. Oledin görüntü kalitesine diyecek yok zaten. Yani bildiğin monitörlerin nirvanası diyebilirim. Ya da ilk ikisini yan yana denersin, belli olmaz belki şu anki monitörüne çok alışmışsındır oledin tepkiselligi farklı gelir piksel dizilimi farklı gelir bir şeyler gözüne uymaz ikisini kullanmaya devam edersin baktın alışması çok kolay 360 Hz TN'i hiç aratmıyor aksine çok daha iyi hissiyatı var o zaman iki monitörü tutmanın bı anlamı yok diye düşünüyorum. Şimdiden keyifli kullanmalar

Hocam şuan zowie monitör kullanıyorum fakat oledin tepki süresi daha iyi farkındayım aslında yani rekabetçi oyunlarda avantaj sağlar fakat 32 inç ekranda nasıl oynanır bilemedim. Bir de dual monitörü 1080 p moduna alınca bulanıklaşma vs. Olur mu acaba onu da bilmiyorum. Lakin Çift monitör yaparsam eğer 2'li monitör kolu alıp monitörleri ona takıp rahatça da kullanabilirim. Kafam çok karışık ne yapsam hiç bilemedim.

Yani çift monitör mü yapim hocam ? şuanki 24 inçi rekabetçi oyunlarda kullanıyorum. Konu başlığındaki 32 inç 4k 240 hertzi alıp onu da film + hikayeli oyunlarda mı kullansam iyi olur diyorsunuz.

Son düzenleme:
27 inç 4k bi ürün tavsiye ederim. piyasada çoğunlukla 144 ve 160 hz olsa da 240 da var.

Konu günceldir arkadaşlar , farklı fikri olanlar varsa yorumlara bekliyorum. Bi 3 dakikanızı ayırıp değerli görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Bu konu benim için çok önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…