ASUS ROG rapture GT-AX11000 router ne zaman incelenir?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. ASUS ROG rapture GT-AX11000 router ne zaman incelenir? TurkNet, Türkiye'nin her yerinde gelecekte 10 Gbps simetrik fiberi yaygınlaştırmayı hedeflediğini açıklamıştı. Bu modemde, o hızı alabilen için gerçekten bir nimet diyebilirim. Bu modemin inceleme videosu, yakında yapılacak mı? Technopat'ta bulamadım çünkü. Bu modemin sınırlarını zorlayabilmek için, 10 Gbps TurkNet fiberli birinin test etmesi gerekiyor gibi görünüyor. Ayrıca ASUS DSL-AC51 gibi oldukça giriş seviyesi bir modem ile bu modemin ping farkları ve hız farkları gibi kıyaslamaları da görmek isterim. Sizin görüşünüz nedir?

Şöyle bir videoda o modemi gördüm sanırım ama yeterli değil çünkü ben sadece o modeme odaklı bir kutu açılımı, kutu içeriği ve inceleme videosu görmek istiyorum. 1 Saat olsun, 2 saat olsun farketmeksizin izlerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu modemi şu an tabii ki almam, çünkü internetim ADSL ve bu modem çok pahalı. Fiber kullanıcılara ideal bir modem ama bildiğiniz üzere ben müzik kadar teknolojiyle de arada ilgileniyorum. Bu modem manyak birşeye benziyor bu sebeple kapsamlı incelemesini de merak ediyorum.

Son düzenleme:
Merhaba. ASUS ROG rapture GT-AX11000 router ne zaman incelenir? TurkNet, Türkiye'nin her yerinde gelecekte 10 Gbps simetrik fiberi yaygınlaştırmayı hedeflediğini açıklamıştı. Bu modemde, o hızı alabilen için gerçekten bir nimet diyebilirim. Bu modemin inceleme videosu, yakında yapılacak mı? Technopat'ta bulamadım çünkü. Bu modemin sınırlarını zorlayabilmek için, 10 Gbps TurkNet fiberli birinin test etmesi gerekiyor gibi görünüyor. Ayrıca ASUS DSL-AC51 gibi oldukça giriş seviyesi bir modem ile bu modemin ping farkları ve hız farkları gibi kıyaslamaları da görmek isterim. Sizin görüşünüz nedir?
Türknet olduğum yere giga getirmiş. Şimdilik flörtleşiyoruz, muhtemelen eve ikinci internet olarak alacağım. Olur da alırsam evdeki P9 Decoları satarak bu cihaza göz koyma ihtimalim çok yüksek. İncelemeyi ben de bekliyorum.

Türknet olduğum yere giga getirmiş. Şimdilik flörtleşiyoruz, muhtemelen eve ikinci internet olarak alacağım. Olur da alırsam evdeki P9 Decoları satarak bu cihaza göz koyma ihtimalim çok yüksek. İncelemeyi ben de bekliyorum.
TürkNet'in yeni OLT cihazları bildiğim kadarıyla 10 Gbps destekliyor diye biliyorum ancak daha önceki zamanlarda GigaFiber'e kavuşanlara isteseler bile 10 Gbps veremiyorlar çünkü cihazları desteklemiyor diye biliyorum.
Hadi diyelim uygun fiyata 10 Gbps simetrik internet almaya başladığımızı varsayalım. Günümüzde birçok server ne yazık ki hızları kısıtlıyor. Mesela Steam'dan 10 Gbps hızında indirme yapmana izin vermiyor. YouTube'a 10 Gbps hızında Upload yapmak artık mümkün olmuyor çünkü karşı taraftaki sunucu, 100 Mbps'e kısıtlıyor Upload hızını. Yani 10 Gbps göndermeye izin vermiyor. Bu tür sunucu kısıtlamaları da umarım biter ancak o konuda gerçekten Türkiye'deki İSS'lerin yapabileceği hiçbir şey yok gibi görünüyor çünkü bu sorun tamamen karşı taraftaki sunuculardan kaynaklı yani tamamen global.

Geri
Yukarı