Asus ROG RX 570 ısınma problemi

yunusarikcili

Decapat
Arkadaşlar belirttiğim gibi ROG Strix RX 570 ekran kartımda en düşük 44, CS:GO'da iken 78'i gördüğüm oluyor. Kasanın içi mi sıcak? Adana'da yaşadığım için mi? Bu soruları sebep olarak düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

• PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S USB 3.0 Midtower Kasa
  • Cooler Master Elite V3 400W Aktif PFC 120mm Fanlı PSU
  • Ryzen 5 2500X

Çözüm
78 derece abartılacak bir değer değil, frekans düşürme gibi problemler yaratmaz. Kartla alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünme hemen. Hava sirkülasyonu biraz daha iyi olsa 73 bandına geçebilirsin; ki bir GPU için gayet iyi bir değer 72 - 73.
Evet ekran kartım bu hatta kasam da xigmatek glare 7a sizinkine çok benziyor. Anakartiniz ve poweriniz nedir
Kasa bu
Psu 650w
Asus tuf b450 plus gaming
Ekran kartından ses gelme durumu ssd takınca oldu. Ekran kartına bağlanan güç kablolarını biraz çekmek zorunda kalmıştım. Ekran kartını çıkartıp tekrar takınca düzelir diye umuyorum.Bu arada bende Asus'un rx570 yazılımı yüklü değil (gaming,oc,silent mod seçebildiğin program) En son amd driverları kurulu sadece. 1300mhz ve 1750mhz(bellek) hızlarında (stock frekanslar) çalışıyor.Power limit afterburner üzerinden +%25 arttırdım.

Kasa bu
Psu 650w
Asus tuf b450 plus gaming
Ekran kartından ses gelme durumu ssd takınca oldu. Ekran kartına bağlanan güç kablolarını biraz çekmek zorunda kalmıştım. Ekran kartını çıkartıp tekrar takınca düzelir diye umuyorum.Bu arada bende Asus'un rx570 yazılımı yüklü değil (gaming,oc,silent mod seçebildiğin program) En son amd driverları kurulu sadece. 1300mhz ve 1750mhz(bellek) hızlarında (stock frekanslar) çalışıyor.Power limit afterburner üzerinden +%25 arttırdım.

Hocam poweriniz benimki ile aynı. Sorun power veya kasa değil anlaşılan. Geriye 2 seçenek kalıyor. Ya ekran kartım ya da anakartimda bir sorun var. Teşekkür ederim yardımınız için. Son olarak kuzey köprüsü gözükecek şekilde bir fotoğraf atar mısınız?
Benim ekran kartı tam kuzey köprüsü üzerine denk geliyor. Belki sebebi budur.
Anakart MSI A320M PRO-E

Hocam poweriniz benimki ile aynı. Sorun power veya kasa değil anlaşılan. Geriye 2 seçenek kalıyor. Ya ekran kartım ya da anakartimda bir sorun var. Teşekkür ederim yardımınız için. Son olarak kuzey köprüsü gözükecek şekilde bir fotoğraf atar mısınız?
Anakart MSI A320M PRO-E
Benimkide Tam güney köprüsü üzerine denk geliyor(Benim bildiğim kuzey köprüsü cpu içine gömüldü artık,kullanılmıyor anakartlarda)Montaj yaparken son anda fark ettim Güney köprüsündeki jelatini,belki size jelatini unutmuş olabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20190515_161719.jpg
    IMG_20190515_161719.jpg
    68,2 KB · Görüntüleme: 41
Anakart MSI A320M PRO-E
Benimkide aynı

O zaman Anakart da sebep oluyor olabilir hocam. Araştıracagim.
Sonuc varmıdır hocam
78 derece abartılacak bir değer değil, frekans düşürme gibi problemler yaratmaz. Kartla alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünme hemen. Hava sirkülasyonu biraz daha iyi olsa 73 bandına geçebilirsin; ki bir GPU için gayet iyi bir değer 72 - 73.
Merhabalar hocam.Bugün cs de 85 bile gördüm ama direktmen kasadan kaynaklı olduğunu düşünüyorm çünkü yan paneli çıkarınca direk 71 e düşüyor siz ne düşünüyorsunuz?
Ve %100 yükte cam açıkken 80 derece

Son düzenleme:
Sonuc varmıdır hocam

Merhabalar hocam.Bugün cs de 85 bile gördüm ama direktmen kasadan kaynaklı olduğunu düşünüyorm çünkü yan paneli çıkarınca direk 71 e düşüyor siz ne düşünüyorsunuz?
Ve %100 yükte cam açıkken 80 derece

Maalesef hocam. Ama dün araştırırken bir bilgiye denk geldim. Wattman ayarlarını sıfırlayinca benim bellek voltajı 900mv olarak ayarlaniyor. Bellek voltajini 900den 875e düşürdüm. Çekirdek voltajini da 1150 den 1020ye çektim. Şu an en yüksek 75 derece görüyorum.

Yalnız kasanın kapağını açtığınızda sıcaklık 2 3 dereceden fazla oynuyorsa sebebi başka yerde aramanıza gerek yok. Sorununuz net kasadandır. Benim kasa kapalı açık sıcaklığım değişmediği için arayış içerisindeyim.

Maalesef hocam. Ama dün araştırırken bir bilgiye denk geldim. Wattman ayarlarını sıfırlayinca benim bellek voltajı 900mv olarak ayarlaniyor. Bellek voltajini 900den 875e düşürdüm. Çekirdek voltajini da 1150 den 1020ye çektim. Şu an en yüksek 75 derece görüyorum.

Yalnız kasanın kapağını açtığınızda sıcaklık 2 3 dereceden fazla oynuyorsa sebebi başka yerde aramanıza gerek yok. Sorununuz net kasadandır. Benim kasa kapalı açık sıcaklığım değişmediği için arayış içerisindeyim.
Teşekkürler hocam kasanın camını açınca ortalama cs go da 71 dereceleri gördüm sizin yaptığnız ayarı yapınca bir sorun olmazsa güzel çözüm olmuş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı