ASUS RX 570 ısınma sorunu

burak0544

Centipat
Merhaba arkadaşlar ASUS RX 570 kartım GTA 5'de Full ayarlarda 82 83 derece görüyor. Biraz takıntılıyım şu an 17 ay garantisi var. Toplamda 3 yıl garantili. Bu sıcaklık sizce normal mi? Degil ise ne yapabilirim? Garanti etiketini sökmek istemiyorum. Yan kapak açık.

Bende de aynı sorun var maalesef ama malum yaz aylarındayız eviniz sıcaksa bilgisayara güneş vuruyorsa vs bunlar artı durumlar bir de RX 570 serisinin kronik sıkıntısı havalandırmadır.

Rehberimi bi' uygulayın isterseniz, sıcaklıkları düşürür. Ayrıca fanları sona falan çekmeyin hem fan ömrü biter hem de sesten rahatsız olursunuz. Kasanız nedir?

Kesinlikle undervolt yapın. Ben XFX RX 590 kullanıyorum bir türlü undervolt yapamamıştım çöküyordu sistem. 20.4.2 sürümünü kurdum ve bu sürümde çökme meydana gelmedi. Kartın otomatik ayarlarında 83 dereceyi görürken, undervolt ve birazcık fan ayarı ile 67 dereceyi geçmedi.

Bende de MSI RX 570 var ve %100 kullanımda Max 60 arkadaşlar kasanızın hava akışını kontrol edin bu değerleriniz normal değil.

4 Fan var hepsi 120mm ama kasaya bağlı değil öyle gördüm ayar yapmaya çalıştığımda herhangi bir değişiklik olmadı.
Kesinlikle undervolt yapın. Ben XFX RX 590 kullanıyorum bir türlü undervolt yapamamıştım çöküyordu sistem. 20.4.2 sürümünü kurdum ve bu sürümde çökme meydana gelmedi. Kartın otomatik ayarlarında 83 dereceyi görürken, undervolt ve birazcık fan ayarı ile 67 dereceyi geçmedi.

Tam olarak nasıl yapılıyor bilgisayara herhangi bir zararı vs var mı?

Merhaba arkadaşlar ASUS RX 570 kartım GTA 5'de Full ayarlarda 82 83 derece görüyor. Biraz takıntılıyım şu an 17 ay garantisi var. Toplamda 3 yıl garantili. Bu sıcaklık sizce normal mi? Degil ise ne yapabilirim? Garanti etiketini sökmek istemiyorum. Yan kapak açık.
Ne zamandan beri ısınma sorunu yapıyor yani kaç saat içinde ısınma belirtileri veriyor ekran kartı.

Geri
Yukarı